Nikon D500 – moc jest z nim

2017-06-05
Nikon D500 – moc jest z nim

Nikon D500 to flagowy aparat formatu DX w ofercie Nikona. Z tą cyfrową lustrzanką będzie profesjonalnie, precyzyjnie, szybko i poręcznie.

Jubileuszowy aparat Nikon D500 najlepiej porównać z Nikonem D300s, którego D500 jest bezpośrednim następcą. Z tego porównania wynika, że nowy produkt jest lepszy od poprzednika praktycznie w każdym aspekcie.

 

Konkrety? Prosimy bardzo. Aparat jest wyposażony w 153-polowy system autofokusa, co znaczy ni mniej ni więcej, ale to, że nawet przy słabym świetle i podczas fotografowania obiektów o niskim kontraście zdjęcia będą niezwykle wyraźne. D500 jest w dodatku szybki niczym najszybszy rewolwerowiec na Dzikim Zachodzie – zrobisz nim nawet do 200 zdjęć z prędkością 10 klatek na sekundę. Bez jakiegokolwiek spadku na jakości. Nikon D500 jest wyposażony w w format DX. Dzięki temu aparat zapewnia kąt widzenia taki, jak w obiektywie o około 1,5 raza dłuższej ogniskowej. Pozwala to na korzystanie z mniejszych i lżejszych teleobiektywów o mniejszej ogniskowej.

 

 

Co ważne, Nikona D500 możecie traktować nie tylko jako maszynę do robienia świetnych zdjęć, ale także jako sprzęt do nagrywania. Pozwala na to nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K UHD (3840×2160)/30p/25p/24p oraz 1080/60p, o długości maksymalnie 29 min 59 s z możliwością równoczesnego wyświetlania obrazu za pośrednictwem złącza HDMI. A jakby tego było mało – z D500 można także pobawić się w montowanie filmów poklatkowych ze zdjęć. To też w rozdzielczości 4K UHD.

 

I jeszcze bardziej przyziemne rzeczy: dzięki metalowemu szkieletowi z elementami wykonanymi ze stopu magnezu i włókna węglowego konstrukcja jest zarówno lekka, jak i trwała. Dodatkowo aparat jest uszczelniony.

 

 

A na koniec wisienka na torcie: co w dzisiejszych czasach większości z nas po zdjęciach, jeśli nie możemy od razu podzielić się nimi w mediach społecznościowych? Aplikacja Snapbridge używana w Nikonie D500 sprawia, że dzieje się to prawie automatycznie, nawet bez konieczności ręcznego aktywowania funkcji przesyłania zdjęć z aparatu na inne urządzenie. Z którego wystarczy już tylko wrzucić wybraną fotografię na Instagrama czy Facebooka. Myślicie, że taki bajer w godzinę zużyje wam całą baterię? Błąd! Twórcy pomyśleli o tym przed wami i temu zapobiegli.

 

Więcej szczegółów znajdziecie pod adresem: http://www.nikon.com/100th/d500

 

fot. materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska