6 rzeczy, na które mężczyzna powinien wydawać więcej pieniędzy

2017-06-01
6 rzeczy, na które mężczyzna powinien wydawać więcej pieniędzy

Trzymanie budżetu w ryzach nie jest łatwym zadaniem, ale są takie rzeczy, na które powinieneś wydawać więcej, niż wydajesz obecnie.

Różni eksperci od kontrolowania finansów osobistych mają wiele rad dotyczących ograniczania wydatków na różne cele. Nie zamierzamy się z nimi kłócić – racjonalne wydawanie pieniędzy jest z pewnością kwestią niezwykle ważną. Postanowiliśmy jednak podejść do tematu finansów z innej strony i skupić się na tych rzeczach, na które facet z klasą powinien przeznaczać więcej pieniędzy.

 

Mama

 

Tak, wiemy, mama nie jest rzeczą, więc uściślijmy – nigdy nie zdołasz się w pełni odwdzięczyć tej kobiecie za to, co dla ciebie zrobiła. Postaraj się więc, aby wiedziała, że jesteś jej za to wdzięczny. Przede wszystkim częściej ją odwiedzaj, a prezenty kupuj nie tylko z okazji jej urodzin i dnia matki.

 

Podróże

 

Stary truizm mówi, że podróże kształcą i chociaż jest to dość wyświechtany slogan, to trudno się z nim nie zgodzić. Zamiast wymieniać telefon co kilka miesięcy (powiedzmy sobie szczerze – one wszystkie i tak są do siebie bliźniaczo podobne), przeznaczajcie więcej pieniędzy na podróżowanie po świecie. Relaks, poszerzenie horyzontów i podziwianie pięknych widoków za jednym zamachem – same plusy!

 

Buty

 

Podobno to buty (zarówno ich typ, jak i stan) w ogromnym stopniu świadczą o mężczyźnie. Oczywiście się z tym zgadzamy – można być świetnie ubranym i mieć nienaganne maniery, ale nieodpowiednie/zaniedbane buty skutecznie zniszczą dobre wrażenie. Poza tym po ukończeniu 19-20 roku życia dobrze jest mieć w swojej szafie nie tylko sneakersy lub trampki.

 

Jedzenie

 

Nie oznacza to oczywiście, że namawiamy do odwiedzania codziennie innej restauracji (chociaż, jeśli kogoś na to stać, to właściwie czemu nie?). Mamy raczej na myśli kupowanie dobrej jakości produktów, z których samodzielnie przyrządzimy posiłki. Niech chipsy, tania szynka i przesłodzone jogurty zostaną zastąpione wysokiej jakości wołowiną, serami i innymi, lepszymi produktami.

 

Prezerwatywy

 

Zawsze warto je mieć pod ręką. Nie musimy chyba mówić, jak niezręczna jest sytuacja, w której facet pyta kobietę, czy ta przypadkiem ich nie ma, lub przeprasza na chwilę, bo musi pobiec na pobliską stację benzynową. A czym może skutkować ich brak? Cóż, tego chyba też nie musimy mówić.

 

Perfumy

 

Dobre są drogie, to prawda. Niemniej jednak wydatek kilkuset złotych raz na kilka miesięcy nie powinien chyba zrujnować portfela dorosłego, pracującego faceta, a mężczyzna, który chce być dobrze postrzegany, nie powinien polegać na zapachach, które znajdzie pod choinką w postaci prezentu od babci.

 

foto: knape / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska