Nintendo Classic Mini: data premiery i cena w Polsce

Nintendo Classic Mini: data premiery i cena w Polsce

Nintendo Classic Mini, czyli miniaturowa wersja kultowej konsoli Nintendo Entertainment System (NES) będzie dostępna w oficjalnej sprzedaży w Polsce. Poznaliśmy jej cenę - nie jest drogo!

Chociaż od premiery ośmiobitowej konsoli Nintendo minęły już 33 lata, to chyba żaden sprzęt do grania nie jest po latach wspominany z takim rozrzewnieniem, jak urządzenie Japończyków. Chociaż w Polsce pojawił się dopiero w latach dziewięćdziesiątych jako Pegasus (który był klonem japońskiej wersji konsoli, nazwanej Famicom), z miejsca podbił serca ogromnej rzeszy graczy, spragnionych komputerowej rozrywki.

 

Niedawno informowaliśmy, że firma Nintendo postanowiła nieco zarobić na owym poczuciu nostalgii i jeszcze raz wydać swój najbardziej znany produkt w historii, oczywiście odpowiednio dostosowując go do teraźniejszych standardów. Nintendo Classic Mini, bo takie miano otrzymała konsola, będzie mniejsza od swojego pierwowzoru, ale zyska złącze HDMI, dzięki czemu będzie można ją podłączyć do dzisiejszych telewizorów. W pamięci urządzenia znajdzie się 30 wybranych przez Nintendo gier, więc niestety (albo stety) wymienianie się kartridżami ze znajomymi nie będzie możliwe.

 

Sprzętu na szczęście nie trzeba będzie sprowadzać zza granicy. W jednym z polskich sklepów internetowych pojawiła się właśnie możliwość przedpremierowego zamówienia zmodernizowanego NES-a. Jego premiera została ustalona na 15 listopada 2016 roku. Urządzenie występuje w dwóch wariantach cenowych:

 

  • 299 zł za wersję podstawową
  • 339 zł za wersję z drugim kontrolerem

 

Cena nie jest zbyt wygórowana - chociaż w pamięci urządzenia znajdzie się 30 gier i nie będzie możliwości rozszerzenia biblioteki, to i tak powinno to starczyć na kilkadziesiąt godzin zabawy. A należy mieć na względzie również to, że pomimo występowania na kontrolerze jedynie dwóch przycisków, starsze gry potrafią stanowić prawdziwe wyzwanie. No i po prostu miło będzie móc popatrzeć na klasykę na półce.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska