5 użytecznych trików z Netflixem

2017-06-02
5 użytecznych trików z Netflixem

Mamy dla was kilka rad, jak jeszcze lepiej i przyjemniej korzystać z tego niezwykle popularnego serwisu streamingowego.

Tak, jak jakiś czas temu wyginęły wypożyczalnie filmów, tak podobny los czeka tradycyjną telewizję za sprawą Netflixa – przynajmniej jeśli chodzi o filmy i seriale. Bo po co czekać na konkretną godzinę emisji, skoro daną rzecz można obejrzeć w dowolnej chwili i nie męczyć się przy tym z reklamami?

 

Obsługa tego serwisu jest prosta – po prostu wybieramy, co chcemy obejrzeć i… oglądamy. Z Netflixa jednak – o czym nie każdy wie – można jednak wycisnąć sporo więcej. Oto kilka prostych trików, które (mamy nadzieję) uprzyjemnią wam korzystanie z tego serwisu.

 

Zainstaluj NEnhancer

 

Chociaż Netflix ma swój własny system oceniania poszczególnych tytułów, to jednak wielu i tak sprawdza średnią ocenę danego filmu/serialu na stronach typu imdb.com lub RottenTomatoes. Ta wtyczka nie tylko wyświetla oceny z wymienionych serwisów (oraz Metacritic), ale także umożliwia obejrzenie zwiastuna danego tytułu. Dostępna dla Chrome’a i Firefoxa.

 

Nie wiesz co obejrzeć? Wylosuj!

 

Ogrom wyboru tytułów może być przytłaczająca. Jeśli nie możemy się zdecydować na nic konkretnego, możemy powierzyć wybór ślepemu losowi. Taką opcję oferuje strona Netflixroulette.net. Nie musimy oczywiście losować z całego serwisu – możemy ograniczyć się do konkretnego gatunku, a także wybrać reżysera, aktora lub wpisać interesujące nas słowa kluczowe.

 

Łatwy dostęp do wszystkich kategorii

 

Trudno zliczyć wszystkie kategorie filmów i seriali, które są dostępne na Netflixie. I chociaż system rekomendacji w serwisie działa całkiem nieźle, to czasem lepiej jest wyszukiwać tytuły samemu w konkretnych kategoriach. Chcesz obejrzeć film science-fiction z kosmitami lub film traktujący o baseballu? Nic prostszego – wystarczy wpisać odpowiedni numer kategorii na koniec adresu http://www.netflix.com/browse/genre/NUMERKATEGORII Pełną listę owych numerów i przypisanych im kategorii znajdziecie w TYM miejscu.

 

Oglądaj filmy i seriale offline

 

Jest to jedna z podstawowych opcji aplikacji na smartfony oraz tablety, o której nie każdy pamięta. Netflix umożliwia bowiem pobranie danego filmu/odcinka serialu na urządzenie moblilne, aby nie powodować utraty przez użytkowników cennego pakietu danych. Wystarczy połączyć się z siecią przez Wi-Fi i kliknąć w odpowiednią ikonę programu.

 

Czyść historię oglądania selektywnie

 

To dobra opcja z kilku powodów – jeśli dzielisz z kimś konto, algorytm może podsuwać ci tytuły, których bynajmniej nie masz zamiaru oglądać. Podobnie może być w przypadku, gdy porzucisz serial po jednym odcinku. Można usunąć niechciane rzeczy z historii oglądania, klikając w TEN link.

 

foto: mphillips007 / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska