Zegarek w hołdzie "obcym". Kompletny odlot!

2017-06-05
Zegarek w hołdzie "obcym". Kompletny odlot!

Wierzymy, że widzieliście wiele. Ale wy uwierzcie nam, że zegarmistrzowie ze Szwajcarii potrafią robić dzieła sztuki, o jakich wam się nie śniło...

 

Maximilian Büsser & Friends to szwajcarska firma, która robi dzieła sztuki raczej niż zegarki. Czasomierze mierzą czas, ale wystarczy przyjrzeć im się dokładniej, by zobaczyć, że reprezentują poziom wykraczający poza wyobraźnie zwykłego śmiertelnika. Na oficjalnej stronie MB&F takich dzieł jest kilkadziesiąt.

 

Jedną z ostatnich prac MB&F jest Horlogical Machine 6 Alien Nation, stworzona w hołdzie filmowi wyimaginowanym kosmitom. To... zegarek naręczny, ale wykonany z takim pomysłem i pieczołowitością, że zapiera dech.

 

Mechaniczny czasomierz składa się z 496 części, wśród nich z tourbillona oraz tytanowej jego osłony, która otwiera się i zamyka na życzenie. Średnica koperty wynosi 50 mm, a transparentny mechanizm widać w całości zza szafirowego szkła.

 

Koszt tego przedmiotu, jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało, to okrągłe 500 tys. dolarów. Czasu oczekiwania nie podano.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska