Airbus i Pagani tworzą samolot marzeń

2017-06-05
Airbus i Pagani tworzą samolot marzeń

Firma Airbus zaprezentowała wnętrze swojego nowego prywatnego odrzutowca. Samolot nosi nazwę ACJ319neo, a w jego tworzeniu brali udział projektanci z Pagani.

Podróżowanie samolotem nie musi oznaczać kilkugodzinnego siedzenia w niewygodnym fotelu, w którym próżno szukać jakiegokolwiek miejsca na nogi. Niestety, tylko nieliczni mają okazję podróżować w naprawdę komfortowych warunkach. Dla klientów z naprawdę grubymi portfelami powstał odrzutowiec ACJ319neo, będący owocem współpracy Airbusa i Pagani.

 

Zaprojektowane przez włoską firmę wnętrze samolotu otrzymało miano Infinito. Benoit Defforge z Airbusa tak mówi o tym projekcie: „Łącząc to, co najlepsze ze światów supersamochodu i biznesowych odrzutowców, stworzyliśmy eleganckie i wyjątkowe wnętrze, pełne świeżości i spełniające najwyższe wymagania”.

 

 

Najciekawszym elementem wnętrza jest bez wątpienia sufit, przez który można obserwować niebo. Co ciekawe, nie jest wykonany ze szkła – został w całości pokryty ekranem, na którym w czasie rzeczywistym jest wyświetlane niebo nad samolotem. Jeśli zaś chodzi o inne elementy wnętrza, to właściciele samochodów marki Pagani poczują się jak w swoich cackach – sporo jego elementów zostało wykonanych ze skóry, drewna i włókna węglowego.

 

Samolotem będzie mogło podróżować do ośmiu osób, a jego wnętrze zostało podzielone na kilka stref. Pasażerowie będą mogli korzystać z jadalni, strefy wypoczynkowej, a nawet z… kina! Maksymalny zasięg samolotu to 12 tysięcy kilometrów lub 15 godzin lotu. Samolot powstał na bazie Airbusa A319neo.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska