Chcesz schudnąć? Pij tequilę!

2017-06-06
Chcesz schudnąć? Pij tequilę!

Na takie wiadomości dla dbających o linię czeka się latami. Wyrzuć do śmieci jarmuż, zapomnij o kalarepie, weź rozwód z selerem. Zrzucić zbędne kilogramy pomoże ci tequila.

 

Meksykański skarb, napój, który powstaje z jednego z gatunków niebieskiej agawy, potrafi sponiewierać. Tequila, odmiana mezcalu, jest kultowa, ale i groźna. Kolejne pochłaniane kieliszki, nawet jeśli zakąsza się je solą i cytryną, są groźne, o czym wie wielu śmiałków.

 

Jednak tequila jest nie tylko jednym z alkoholi, ale także lekiem na otyłość, odkryli naukowcy. Agawiny, naturalne cukry, które znajdują się w niebieskiej agawie, mogą pomóc milionom mającym problemy z wagą. I diabetykom, bo obniżają poziom cukru we krwi.


Dr Mercedes G. Lopez z Meksyku jest optymistką. „Agawiny nie są trawione przez ludzki żołądek. Oznacza to, że działają jak błonnik pokarmowy. Nie powodują wzrostu poziomu cukru we krwi. Na dodatek, podobnie jak błonnik, wywołują uczucie sytości”.

 

Dalsze badania proponujemy wykonywać już na własnym organizmie. Jeśli ktokolwiek z przyjaciół zarzuci wam, że jecie wyłącznie steki bez warzyw, więc spożywacie za mało błonnika, możecie odpowiedzieć, że znaleźliście zamiennik, wychylając kolejny kieliszek tequili.

 

A jaką tequilę pić? Skorzystajcie z naszego przewodnika po 10 najlepszych trunkach tego typu.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska