BIKI – dron, który… pływa pod wodą!

2017-06-07
BIKI – dron, który… pływa pod wodą!

To jeden z tych sprzętów, na które natychmiast chcielibyśmy wydać pieniądze, nawet jeśli mielibyśmy później tego żałować.

Kupno drona, którym można by robić zdjęcia z powietrza, nie jest w obecnych czasach dużym problemem. Potencjalny nabywca może wybierać spośród tysięcy różnych urządzeń, począwszy od takich za kilkadziesiąt-kilkaset złotych, a skończywszy na profesjonalnych bezzałogowcach, kosztujących dziesiątki tysięcy. Jak dotąd nie było jednak urządzeń, które pozwalałyby kręcić filmy i robić zdjęcia pod wodą.

 

Amatorzy zdjęć podwodnych w końcu dostaną sprzęt, na który czekali. Mowa o BIKI, który przez swoich twórców jest określany jako „pierwsza bioniczny bezprzewodowy robot ryba”. Urządzenie, które rzeczywiście z wyglądu przypomina rybę, może się pochwalić sporymi możliwościami. Znajduje się w nim kamera, która rejestruje obraz w rozdzielczości 4K, czas pracy na baterii wynosi do 120 minut, a BIKI jest w stanie zanurzyć się na głębokość wynoszącą aż 60 metrów! Jeśli zatem jesteście ciekawi, co można znaleźć na dnie jeziora nieopodal, BIKI wydaje się być sensownym rozwiązaniem. Nie należy się martwić o to, że zniszczymy urządzenie na skutek niewprawnego sterowania – BIKI ma wbudowany mechanizm unikania kolizji.

 

 

Sprzęt znalazł uznanie w oczach użytkowników Kickstartera. W momencie pisania tych słów do końca zbiórki pozostało jeszcze 44 dni, a twórcom BIKI udało się zebrać niemal 150 tysięcy dolarów, podczas gdy założony cel wynosił zaledwie 20 tysięcy. Cena urządzenia to 599 dolarów – sporo, ale gdy BIKI trafi do sklepów, będzie kosztować niemal dwukrotnie więcej. Sprzęt ma trafić do rąk nabywców we wrześniu 2017 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska