Sezon na wino w Warszawie rozpoczyna się w ten weekend!

2017-06-08
Sezon na wino w Warszawie rozpoczyna się w ten weekend!

Nazywa się Fort Vino i, trochę wbrew naszej polskiej tradycji imprezowania, serwuje się tam głównie wino. Bo Fort Vino ma być klasową imprezownią na lato – z winem, grillem, fajną architekturą i atmosferą, która nieco przypomina to, co najbardziej lubimy w Berlinie. W ten weekend właściciele zapraszają na otwarcie sezonu. Przepraszamy – na Odkorkowywanie sezonu!

Wiele wskazuje na to, że Fort Vino stanie się jedną z ulubionych miejscówek Warszawiaków w nadchodzącym wielkimi krokami sezonie letnim. Jest nowy, ma klasę, bardzo dobrze wygląda i stoi za nim ciekawa historia. Historia nierozerwalnie połączona z miejscem – nowa imprezownia znajduje się bowiem w niewykorzystanym dotąd Forcie Mokotów. Właścicielowi Piotrowi Karoniowi i managerowi Michałowi Dziubińskiemu udało się przejąć i zasiedlić jeszcze XIX-wieczny, zabytkowy fort i przemienić tę zieloną enklawę w środku miasta w wyjątkowe miejsce.

 

 

Panowie obiecują, że Fort Vino ruszy z przytupem. Po Odkorkowywaniu sezonu przyjdzie kolej na następne imprezy – kalendarz na całe lato już teraz jest napięty. Zresztą takie miejsce to nie tylko wieczorne imprezy i oferta kulturalna. Fort Vino ma być także codziennym miejscem spotkań dla wszystkich tych, którzy chcą na chwilę wyłączyć się z życia miasta, usiąść i w spokoju napić się wina.

 

 

To trzeba podkreślić – dobrego wina. Piotr Karoń winem zajmuje się od lat. Razem z ojcem prowadzi winnicę i importuje trunki. Zna się więc na rzeczy. A Polacy – mówi się o tym coraz głośniej – robią się coraz bardziej otwarci na kulturę picia wina. Co ważne: w Forcie Vino bardzo dobre wino kupisz za stosunkowo małe pieniądze. To możliwe dlatego, że Karoń sam importuje je z zaprzyjaźnionych winnic. Jak pisaliśmy – za sprawę wzięli się fachowcy. Co ciekawe, na początku Karoń chciał w Forcie Mokotów tylko wino składować – stare mury sprawiają, że w środku zarówno latem, jak i zimą panuje tam temperatura idealna do tego celu. Z czasem jednak panowie zaczęli myśleć, że z takim miejsce dałoby się zrobić o wiele więcej...

 

 

Razem z organizatorami zapraszamy do Fortu Vino już w ten weekend! Dwudniowa impreza startuje w piątek 9.06 o 18 i trwa do rana. Później trochę snu i... można wracać, bo w sobotę sety DJ-skie rozpoczną się już od 15! Przez dwa dni wystąpią m.in. takie znane bywalcom warszawskich parkietów kolektywy jak czy Filtrini, The KDMS Soundsystem. A w niedzielę oczywiście poimprezowy chillout. Dni są tematyczne – każdego będzie serwowana inna oferta win... dopasowana do muzyki!

 

 

fot. Fort Vino

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska