Nowa gra z Batmanem

Nowa gra z Batmanem

Już na początku sierpnia będzie można zagrać w najnowszą grę o przygodach Mrocznego Rycerza. A właściwie w pierwszą z planowanych pięciu odsłon tej gry. Twórcy ujawnili zwiastun „Batman: The Telltale Series”.

Fani gier komputerowych, którzy są jednocześnie miłośnikami postaci Batmana mogą czekać z niecierpliwością na nowy tytuł. Długie lata posuchy skończyły się dla nich już dawno, bo w 2009 roku, kiedy swoją premierę miał hit – Batman: Arkham Asylum. Gra, której akcja nawiązywała do nazwy znanego z komiksów o Batmanie szpitala psychiatrycznego została jednomyślnie świetnie przyjęta, zarówno przez recenzentów, jak i przez samych graczy. Arkham Asylum to mroczna gra akcji, w której gracz mógł napotkać na swojej drodze niemal wszystkich psychopatycznych wrogów Mrocznego Rycerza.

 

 

Teraz gracze zostaną poczęstowani czymś zupełnie innym. Za nową grę z Batmanem w roli głównej wzięło się słynne studio Telltale Games. Dlaczego słynne? Studio przez lata wypracowało sobie w światku gier komputerowych renomę nie tylko twórców ciekawych, ale i oryginalnych. Nawet niedzielni gracze powinni kojarzyć takie kultowe gry sprzed lat jak Grim Fandango czy seria Monkey Island. Właśnie przy tych grach pracowali ludzie z Telltail.

 

Oznacza to ni mniej ni więcej, ale to, że będziemy mieli do czynienia z przygodówką. Czyli zamaskowany Bruce Wayne zamiast walczyć, będzie rozwiązywał zagadki. I dobrze, w końcu życie komiksowego bohatera nie ograniczyło się tylko do tłuczenia złoczyńców po twarzach. Oznacza to jednak jeszcze jedną rzecz – nowa gra o Batmanie będzie zapewne posiadała ciekawą, wciągającą intrygę i specyficzną atmosferę, z której słynie studio Telltale. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, że Gotham City będzie bardzo dobrze pasowało do stylu Telltale, wystarczy, że obejrzy zwiastun gry. Powinien rozwiać wszystkie.

 

Gra będzie podzielona aż na pięć odrębnych epizodów. Pierwszy z nich trafi do sprzedaży już 2. sierpnia.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska