Najdroższy burger na świecie

2017-06-12
Najdroższy burger na świecie

Holenderski szef kuchni Diego Buik stworzył najdroższego burgera na świecie – aby móc się nim cieszyć, trzeba równowartość około 8600 złotych!

Cena tego burgera nie wynika jedynie z widzimisię jego twórcy – to w końcu żadna sztuka stworzyć kanapkę i wycenić ją na kilka tysięcy dolarów. W przypadku burgera stworzonego przez Diego Buika było inaczej – jej końcowa cena wynika z wartości składników, które zostały użyte przez Holendra. Burger Buika powstał z okazji Dnia Hamburgera, który jest obchodzony 28 maja. Celem szefa kuchni było trafienie do Księgi Rekordów Guinnessa, co ostatecznie się udało. Burger został sprzedany za 2314 dolarów. A jakich składników użył kucharz do jego stworzenia? Cóż, w tym przypadku nie było mowy o kompromisach – pomiędzy dwie połówki bułki (posypanej 24-karatowym, jadalnym złotem) trafiło:

 

– mięso z pochodzących z Japonii krów rasy wagyu oraz szkockich Aberdeen angus,

– homar nasączony holenderskim ginem Hermit,

– foie gras, czyli pasztet szwarcwaldzki z gęsich wątróbek,

– białe trufle,

– ser remeker,

– szynka iberyjska,

– francuska sałata,

– japońskie pomidory,

– kawior.

 

 

Ci, którzy mieli szansę spróbować dzieła Diego Buika potwierdzają, że burger nie tylko prezentuje się niezwykle efektownie, ale również doskonale smakuje. To nie pierwszy raz, gdy piszemy o naprawdę drogim daniu – jakiś czas temu informowaliśmy o najdroższej pizzy na świecie, która kosztuje mniej więcej tyle samo, co omawiany burger.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska