Niesamowita wystawa ostatnich zdjęć Marilyn Monroe

2017-06-12
Niesamowita wystawa ostatnich zdjęć Marilyn Monroe

Od 8 czerwca 2017 roku do 6 stycznia 2018 roku w salonie DS World Paris będzie można oglądać wystawę fotografii „Marilyn. Ostatni seans”.

Sesja z udziałem Marilyn Monroe odbyła się w 1962 roku w kameralnych wnętrzach hotelu Bel-Air w Los Angeles. Były to trzy długie cykle zdjęciowe zrealizowane przez Berta Sterna dla magazynu „Vogue”. Wówczas powstało łącznie 2 571 ujęć, z których 59 najbardziej niezapomnianych będzie można oglądać na wystawie w DS World Paris.

 

Wystawę zainicjował Olivier Lorquin, prezes Muzeum Maillol i komisarz wystawy, a scenografię przygotował Hubert Le Gall. Zwiedzający będą mogli zanurzyć się w świat glamour, naturalności i emocji, a także podziwiać poza zdjęciami modele DS z obecnej kolekcji oraz jeden rzadki egzemplarz z września 1966 roku: DS 21 Cabriolet Export.

 

Jak mówi Julien Faux, dyrektor DS World Paris: „Wystawa „Marilyn. Ostatni seans” to sposób na podtrzymanie mitu tej wyjątkowej kobiety, która wyprzedzała swoją epokę. To również znakomita okazja do zestawienia ponadczasowej artystki o statusie ikony z awangardowym duchem dzisiejszych modeli z kolekcji DS, wywodzącymi się od pierwszego DS – innej ikony XX wieku”.

 

Jak mówi Hubert Le Gall, autor scenografii ekspozycji 59 zdjęć w DS World Paris: „Ideę tej wystawy najlepiej streszczają dwa słowa: zmysłowość i glamour. Wybór materiałów, na przykład przypominającego słynną sukienkę Diora zmysłowego czarnego aksamitu, czy chłodnego jak atłasowe prześcieradło szkła akrylowego w kolorze pudrowego różu, pomaga wydobyć intymny obraz Marilyn Monroe, który oczarowuje i elektryzuje”.

 

„Prezentowane fotografie to w gruncie rzeczy wybór samego autora, który o nich zapomniał i po latach odkrył je na nowo. Wystawa przypomina historię opowiedzianą w formie podobnej do storyboardów” - dodaje Olivier Lorquin.

 

Zapraszamy do DS World Paris - 33 rue François 1er w Paryżu. Wstęp bezpłatny.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska