Gran Turismo Sport – wreszcie wiadomo, kiedy spodziewać się premiery!

2017-06-13
Gran Turismo Sport – wreszcie wiadomo, kiedy spodziewać się premiery!

Nareszcie się dowiedzieliśmy, kiedy w ręce graczy trafi chyba najbardziej oczekiwana gra wyścigowa ostatnich lat.

Gdy ktoś rzuci hasło „wyścigi na PlayStation”, to ogromna większość graczy od razu myśli o Gran Turismo. Nie bez powodu – od momentu, gdy światło dzienne ujrzała pierwsza odsłona serii (a miało to miejsce w 1997 roku na pierwsze PlayStation), firmie udało się sprzedać ponad 70 milionów egzemplarzy wszystkich części. Tym bardziej dziwi więc fakt, że kilka lat po wejściu na rynek PlayStation 4, wciąż nie doczekaliśmy się Gran Turismo na tę właśnie platformę. Na szczęście niebawem to się zmieni.

 

Na konferencji Sony na targach E3 otrzymaliśmy zapowiedź Gran Turismo Sport. Co prawda nadal nie znamy dokładnej daty premiery, ale gra ma trafić na rynek jesienią  2017 roku – mamy nadzieję, że twórcom gry uda się dopieścić ją w zapowiadanym terminie i obędzie się bez obsuw. A sądząc po trailerach, które na wspomnianej konferencji ujrzały światło dzienne, zdecydowanie jest na co czekać.

 

 

 

Jeśli chodzi o stronę wizualną, to mamy dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że gra ma działać w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę, a także obsługiwać tryb HDR. Niestety jednocześnie nie będziemy mogli cieszyć się dynamiczną pogodą – Kazunori Yamauchi, który stoi na czele projektu stwierdził, że ze względu na „ograniczenia techniczne” implementacja tej opcji nie jest możliwa.

 

Gra ukaże się wyłącznie na konsolę PlayStation 4, podobnie jak inna zapowiedziana na konferencji Sony, czyli Spider-Man.

 

foto: materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska