IWC świętuje 50-lecie marki AMG

2017-06-13
IWC świętuje 50-lecie marki AMG

Robi to oczywiście w najlepszy możliwy sposób – tworząc na tę okazję specjalny zegarek.

Pełna nazwa tego wyjątkowego czasomierza to IWC Ingenieur Chronograph Sport Edition "50th Anniversary Of Mercedes-AMG". Bardzo dźwięczna, nieprawdaż? Specjalna wersja powstała, aby uczcić 50. urodziny firmy AMG – wcześniej zrobił to sam Mercedes, prezentując specjalne wersje modelu GT C Roadster. Teraz miłośnicy samochodów tworzonych w Affalterbach nieopodal Stuttgartu otrzymali kolejny sposób na pokazanie swojej sympatii do marki.

 

 

Zegarek stworzony przez IWC jest specjalną wersją modelu Ingenieur Chronograph, od lat dostępnego w ofercie marki. Średnica wykonanej z tytanu koperty wynosi 44 milimetry, a rezerwa chodu mechanizmu to 68 godzin. Na tarczy nie znajdziemy loga Mercedesa ani AMG – informacja o tym, że mamy do czynienia ze specjalną wersją znajduje się na odwrocie zegarka. Jak często bywa w przypadku takich czasomierzy, ten od IWC będzie dostępny w ściśle limitowanej serii – producent planuje wyprodukowanie zaledwie 250 egzemplarzy.

 

Producenci zegarków i samochodów często łączą siły – w przeszłości pisaliśmy między innymi o współpracy Parmigiani Fleurier i Bugatti, Richarda Mille i McLarena oraz Breitlinga i Bentleya.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska