Usain Bolt piłkarzem w Pro Evolution Soccer 2018!

2017-06-14
Usain Bolt piłkarzem w Pro Evolution Soccer 2018!

Japończycy z Konami wpadli na oryginalny pomysł promocji swojej najnowszej gry piłkarskiej – jej ambasadorem postanowili bowiem mianować Usaina Bolta.

Po tym, jak EA Sports zapowiedziało FIFĘ 18 i ogłosiło, że na okładce znajdzie się Cristiano Ronaldo (pisaliśmy o tym TUTAJ) spodziewaliśmy się, że na odpowiedź Konami nie trzeba będzie długo czekać – wszak serie FIFA i Pro Evolution Soccer od dawna toczą ze sobą zacięty bój o tytuł najlepszej gry piłkarskiej.

 

Pomysł na promocję jest z pewnością niecodzienny. Usaina Bolta wszak mało kto kojarzy z piłką nożną. Owszem, sprinter wielokrotnie podkreślał, że jest wielkim fanem tej dyscypliny i zdarzyło mu się trenować wraz z zawodnikami Borussii Dortmund, ale z profesjonalnym graniem nie ma wiele wspólnego. Bolt nie będzie przypisany do żadnego klubu – będzie go można wylosować w trybie myClub, który w grze Konami jest odpowiednikiem znanego z FIFY Ultimate Team. Nie wiemy jeszcze, jakimi umiejętnościami czysto piłkarskimi będzie mógł się pochwalić sprinter, ale każdy, kto grał w gry piłkarskie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest wartość tempa u zawodnika. A Bolt z całą pewnością będzie najszybszym zawodnikiem dostępnym w Pro Evolution Soccer 18.

 

 

Tym, których dziwi fakt, że gra piłkarska jest promowana przez zawodnika parającego się inną dyscypliną sportową przypominamy, że ten pomysł nie dorasta do pięt zabiegowi, na który Konami zdecydowało się przy okazji Pro Evolution Soccer 08. W tej wersji mogliśmy bowiem rozegrać mecz drużyną, w której piłkarze… jeździli na dinozaurach, za przeciwników mając pingwinów. Brzmi niedorzecznie? Przekonajcie się na własne oczy:

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska