Największy ekran 4K na świecie. Cena powala!

2017-06-16
Największy ekran 4K na świecie. Cena powala!

Firma C SEED stworzyła największy na świecie telewizor z ekranem obsługującym rozdzielczość 4K. Zarówno jego rozmiar, jak i cena są po prostu powalające.

Jakiej wielkości musi być telewizor, aby był uznany za duży? Obecnie standardem są sprzęty, wyposażone w ekrany o przekątnej pięćdziesięciu i więcej cali. Firma C SEED, która zajmuje się tworzeniem ekranów o niestandardowych rozmiarach, zaprezentowała właśnie telewizor z największym ekranem 4K na świecie. Ekran, oznaczony jako C SEED 262 ma wymiary 6144 na 2574 milimetrów, a jego przekątna, jak nietrudno się domyślić, wynosi aż 262 cale!

 

 

Co ciekawe, producenci wymyślili prosty, a jednocześnie efektowny sposób na ochronę ekranu przed zakurzeniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Podobnie jak ekran w kinie, C SEED 262 jest wyposażony w kurtynę, która podnosi się i opuszcza automatycznie w momencie włączenia i wyłączenia telewizora. Ogromny ekran to jednak nie wszystko – sprzęt jest wyposażony w sześć głośników.

 

Cena, jak można by się spodziewać, nie należy do niskich. Aby móc oglądać filmy lub grać w gry w rozdzielczości 4K (umożliwia to chociażby Xbox One X, o którym pisaliśmy w TYM miejscu) na ekranie o przekątnej 262 cali trzeba się liczyć z wydatkiem 549 tysięcy dolarów, a więc ponad 2 milionów złotych!

 

foto: materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska