Michael Phelps będzie się ścigał z… rekinem!

2017-06-19
Michael Phelps będzie się ścigał z… rekinem!

Powszechnie wiadomo, że wśród ludzi nie ma na niego mocnych, gdy przychodzi do rywalizacji w basenie. Wielokrotny mistrz olimpijski postanowił tym razem zmierzyć się z bardzo niestandardowym przeciwnikiem – żarłaczem białym!

Przyglądając się osiągnięciom Michaela Phelpsa trudno uwierzyć własnym oczom – Amerykanin jest nie tylko najbardziej utytułowanym pływakiem wszech czasów, ale także najlepszym olimpijczykiem w historii. W latach 2004-2016 czterokrotnie występował na Igrzyskach Olimpijskich, z których przywiózł łącznie aż 28 medali – 23 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Do tego należy doliczyć medale zdobyte w mistrzostwach świata, a także 39 rekordów świata w różnych stylach i na różnych dystansach.

 

Chociaż Phelps oficjalnie zakończył karierę sportową, to na brak zajęć nie może narzekać. Kanał Discovery postanowił zaangażować Amerykanina do jednego z programów, wyświetlanych w ramach dorocznego „Tygodnia rekinów”. Tym razem przeciwnikiem Phelpsa nie będzie człowiek (bo chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak zakończyłby się ten pojedynek), a żarłacz biały – rekin, uważany za jednego z najniebezpieczniejszych na świecie. O tej niecodziennej rywalizacji opowie program „Great gold vs. Great white”, który zostanie wyemitowany na antenie Discovery 23 lipca. Stacja nie zdradza zbyt wielu szczegółów na temat tego przedsięwzięcia, w tym kwestii bezpieczeństwa – trudno nam sobie wyobrazić, żeby rekin i pływak mieli się ścigać w jednym basenie. Spodziewamy się też, że wyścig nie odbędzie się na równych warunkach – chociaż Phelps rozwija w wodzie prędkość około 9,5 kilometra na godzinę, to jego przeciwnik potrafi być aż czterokrotnie szybszy.

 

Tak czy inaczej, z pewnością przyjrzymy się temu wyjątkowemu wyścigowi. Jesteśmy ciekawi zarówno rezultatu, jak i tego, czy mistrz przed samym wydarzeniem będzie równie skupiony, jak przed zawodami:

 

 

foto: Fernando Frazão/Agência Brasil / CC 3.0

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska