Gitara z beczek po whisky – Bushmills x Lowden F-50

2017-06-19
Gitara z beczek po whisky – Bushmills x Lowden F-50

Najstarsza licencjonowana irlandzka destylarnia whiskey nawiązała współpracę z firmą Lowden, zajmującą się tworzeniem gitar. Efektem jest wyjątkowy instrument, powstały z drewna pochodzącego z beczek po whisky oraz drewna dębowego z torfowiska.

Bushmills to jedna z najbardziej znanych irlandzkich destylarni whiskey (jeśli jeszcze nie wiecie, na czym polega różnica pomiędzy whisky, whiskey i bourbonem, zapraszamy TUTAJ). Zarządzający tym biznesem wpadli na interesujący pomysł promocji – nawiązali współpracę z Lowden Guitars, czyli firmą zajmującą się tworzeniem gitar (na instrumentach zrobionych przez George’a Lowdena i jego synów grali między innymi Ed Sheeran i Eric Clapton). Efekt tej współpracy to wyjątkowa seria gitar akustycznych – materiałem, który posłużył bowiem do wykonania instrumentów jest drewno z beczek, w których wcześniej leżakowała whiskey Bushmills.

 

 

Jak twierdzą obie firmy, nie jest to zabieg jedynie marketingowy – wspomniany wyżej George Lowden osobiście wybierał beczki, z drewna których miały powstać gitary. Drewno z beczek posłużyło do wykonania tylnej części pudła rezonansowego, rozety, ozdobnych listew i części główki gitary.

 

 

 

Seria gitar będących owocem współpracy Bushmills i Lowdena będzie krótka – powstanie zaledwie osiem egzemplarzy. Wykonanie każdego z nich to około 40 godzin pracy. Jak można się spodziewać, cena jest dość wysoka – każda z gitar kosztuje 8500 funtów, czyli około 40 tysięcy złotych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska