Ataribox – zapowiedź nowej konsoli od Atari

2017-06-20
Ataribox – zapowiedź nowej konsoli od Atari

Jedna z najbardziej kultowych firm produkujących konsole do gier wraca po latach!

O mało której marce można powiedzieć, że jest tak zasłużona dla świata gier jak Atari. Stworzona przez tę firmę konsola oznaczona jako 2600, która pojawiła się na rynku w 1977 roku zrewolucjonizowała podejście do grania. Chociaż sprzęt nie był pierwszym, na którym można było grać w gry na wymiennych kartridżach, to z pewnością był jednym z najpopularniejszych – na Atari 2600 stworzono ponad 900 gier, a firmie udało się sprzedać ponad 25 milionów egzemplarzy konsoli.

 

Kolejne konsole Atari nie cieszyły się już taką popularnością – 5200 i 7800 nie były w stanie nawiązać rywalizacji z produktami Nintendo oraz Segi, a zaprezentowany w 1993 roku Jaguar poniósł spektakularną porażkę w starciu z Super Nintendo i Segą Genesis. Następstwem było wycofanie się Atari z rynku konsol i wydawało się, że Amerykanie nie będą już próbowali swoich sił na tym polu.

 

Trudno nam sobie wyobrazić, żeby w czasach hegemonii PlayStation i Xboxa (oraz stosunkowo niewielkim, przynajmniej na europejskim rynku, udziale Switcha) znalazło się miejsce dla kolejnego gracza. Okazuje się jednak, że Atari szykuje coś nowego – z zapowiedzi póki co niewiele się dowiadujemy, ale trudno nam się nie ekscytować taką wiadomością!

 

 

Jeden z amerykańskich portali podaje, że konsola będzie bazować na podzespołach rodem z pecetów, zatem sprzęt będzie w stanie zarówno emulować gry z konsol poprzedniej generacji, jak i oferować nowe tytuły.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska