Reprezentacja Chin U20 zagra w… lidze niemieckiej

2017-06-22
Reprezentacja Chin U20 zagra w… lidze niemieckiej

Młodzieżowi reprezentanci Państwa Środka będą występować na czwartym poziomie rozgrywkowym w Niemczech.

Chyba obecnie żaden kraj na świecie nie jest tak zafiksowany na punkcie piłki nożnej jak Chiny. Właściciele klubów występujących w Chinese Super League oferują zawodnikom pieniądze, o których ogromna większość drużyn europejskich może jedynie pomarzyć. Sprowadzanie gwiazd z Europy oraz Ameryki Południowej to jednak nie wszystko – ambicje Chińczyków sięgają dużo dalej i właśnie otrzymaliśmy na to dobitny dowód.

 

Niemiecki związek piłki nożnej doszedł bowiem do interesującego porozumienia ze stroną chińską – na jego mocy chińska reprezentacja do lat dwudziestu będzie od przyszłego sezonu będzie rywalizować z zespołami z niemieckiej Regionallidze Sudwest, a więc na czwartym poziomie rozgrywkowym. Nie będzie to jednak rywalizacja o punkty.

 

Regionalliga Sudwest liczy bowiem 19 zespołów. Oznacza to, że co kolejkę któryś z klubów był zmuszony pauzować. Teraz, po dołączeniu Chin U20 nie będzie takiej konieczności. Co ciekawe, mecze z młodzieżówką z Państwa Środka nie będą się liczyć do końcowej klasyfikacji – nie będą za nie przyznawane punkty, zatem niemieckie kluby zamiast odpoczywać, będą rozgrywać sparingi. Oczywiście wszystkie mecze będą rozgrywane w Niemczech – trudno sobie wyobrazić, żeby mało zamożne, czwartoligowe kluby musiały latać do Pekinu. Zespoły nie tylko nie stracą, ale zyskają – za każdy mecz rozegrany z chińskimi młodzieżowcami otrzymają po 15 tysięcy euro.

 

Cóż, jednego Chinom odmówić nie można – determinacji w dążeniu do tego, aby któregoś dnia ich reprezentacja stała się najlepszą na świecie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska