Jak zawiązać muchę?

2017-06-23
Jak zawiązać muchę?

Jeszcze kilka lat temu mucha (lub muszka) nie stanowiła żadnej konkurencji dla krawata. Wiele się zmieniało: dziś obie te ozdoby naszych koszul są równoprawne i równie modne. Krok po kroku pokazujemy, jak wiązać muchę.

Naprawdę, 10 lat temu muchę zakładali ekscentrycy. Była rzadkością na salonach, obowiązkową ozdobą kołnierzyka był krawat. Panował niepodzielnie.

 

Trudno powiedzieć, kiedy to się zmieniło. No i kto za zmianę odpowiada. Dandysi? Pragnący się wyróżnić hipsterzy? Każda odpowiedź jest dobra, dość stwierdzić, że dylemat krawat czy mucha nie dotyczy już współczesnych mężczyzn. Dżentelmen powinien mieć w garderobie i jedno i drugie, no i swobodnie żonglować stylizacją.

 

 

Muszka zapinana czy wiązana?

 

Co zaskakujące, wiązanie muchy przez wielu uważane jest za trudne. Nic bardziej błędnego. By poprawnie zakładać muchę wystarczy troszkę ćwiczeń. A potem przyjdzie wprawa. Gdybyśmy mieli orzec, co jest trudniejsze: wiązanie krawata czy muchy, to postawilibyśmy na krawat. Wystarczająca rekomendacja, by spróbować.

 

Skoro już jesteśmy przy muszkach i sposobach ich wiązania. Istnieją dwa rodzaje much: zapinane i wiązane właśnie. Dżentelmen zakłada tylko te drugie. Zapinana mucha to trochę jak krawat na gumce. Nigdy nie będzie to naprawdę eleganckie, a rozpoznać da się jedno od drugiego na pierwszy rzut oka. Z drugiej strony, nie można od razu skreślać zapinanej muchy. Czasy się zmieniły, nie jesteśmy w 20-leciu międzywojennym. Młodzi nie są aż takimi dandysami, by przestrzegać żelaznych zasad, lubią je też łamać.

 

Wiązanie muchy krok po kroku

 

No tyle tylko że wiązanie muchy jest naprawdę łatwe. Zaczynamy jak z krawatem, od odpowiedniego ułożenia muszki na koszuli. Podnosimy kołnierzyk i… próbujemy. Przyznacie na pewno, że opisywanie czynności jedna po drugiej, to byłoby karkołomne zadanie. Mamy dla was coś lepszego, odpowiedni obrazek. Z nim poradzicie sobie najlepiej. Powodzenia!

 

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska