Laptop z giętkim ekranem – szalony pomysł Lenovo

2017-06-23
Laptop z giętkim ekranem – szalony pomysł Lenovo

W laptopach przez lata zmieniały się wymiary, jakość wykonania oraz oczywiście specyfikacja techniczna, ale sam pomysł na komputer pozostał niezmienny. Aż do teraz – firma Lenovo zaprezentowała swoją wizję notebooka przyszłości, w którym ekranu się nie składa, a… zwija!

Pomysł laptopa z giętką matrycą został zaprezentowany przez Lenovo na konferencji, która odbyła się kilka dni temu w Nowym Jorku. Trzeba przyznać, że pomysł chińskiego producenta jest intrygujący, a przy tym kontrowersyjny. Pamiętacie sceptyczne głosy, których nie brakowało, gdy Apple nie umieścił w MacBooku żadnego portu poza jednym USB typu C? Tu rewolucja idzie jeszcze dalej – laptop z giętką matrycą od Lenovo jest nie tylko pozbawiony zawiasów (co akurat jest zrozumiałe), ale również innowacyjny pod względem komunikacji. Firma zakłada bowiem, że laptopem przyszłości będzie się sterowało za pomocą komend głosowych. W projekcie zabrakło również touchpada, ale to akurat jest zrozumiałe – komputer ma być przedstawicielem serii ThinkPad, więc posiada charakterystyczny trackpad.

 

 

Pomysł wydaje się ciekawy, ale mimo wszystko jesteśmy sceptyczni. Przede wszystkim dlatego, że pomimo szumnych zapowiedzi od lat, giętkie ekrany nadal są melodią przyszłości. Skoro jak dotąd nie udało się ich zaimplementować w smartfonach (co ze względu na wielkość powinno być teoretycznie mniejszym problemem), to trudno nam sobie wyobrazić, żeby laptop z tego typu wyświetlaczem miał rychło trafić na półki sklepowe. Co oczywiście nie znaczy, że nigdy tak się nie stanie – po prostu przyjdzie nam nieco poczekać. Nie zapominajmy też o tym, że zawiasy to jeden z bardziej newralgicznych elementów laptopów Lenovo – nie dziwimy się zatem, że firma postanowiła wreszcie się z nim uporać.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska