Facebook wprowadzi zmiany dotyczące zdjęć profilowych

2017-06-23
Facebook wprowadzi zmiany dotyczące zdjęć profilowych

Tym razem jednak nie jest to zmiana z gatunku tych, które mają za zadanie uszczęśliwić użytkowników na siłę, a krok w walce z niebezpiecznym procederem.

Co jakiś czas największy serwis społecznościowy wprowadza zmiany, które cieszą się większym lub mniejszym uznaniem użytkowników. Jakiś czas temu zostały wprowadzone różne typy reakcji na posty (chociaż niektórzy nadal nie mogą się doczekać przycisku „nie lubię”), zmianie uległa także wyszukiwarka – również w tym przypadku odzew korzystających z Facebooka był bardzo zróżnicowany.

 

Teraz portal Marka Zuckerberga postanowił wprowadzić zmiany dotyczące zdjęć profilowych użytkowników. Na czym mają one polegać? Facebook mówi o czterech rzeczach:

 

  • 1. Inni ludzie nie będą mogli pobierać, udostępniać i wysyłać naszego zdjęcia profilowego w prywatnej wiadomości.
  • 2. Ludzie, których nie znamy nie będą mogli nikogo oznaczać na naszym zdjęciu profilowym
  • 3. Gdzie to tylko możliwe, Facebook zablokuje możliwość wykonania zrzutu ekranu z naszym zdjęciem profilowym – obecnie jest to możliwe na smartfonach z Androidem
  • 4. Zdjęcia „chronione” będą oznaczone specjalną tarczą i niebieską ramką

 

Zmiany mają zostać wprowadzone już niebawem na całym świecie. Mają pomóc w walce ze zjawiskiem tzw. catfishingu, czyli kradzieżą cudzej tożsamości. Nie jest to jedyna zmiana, która czeka użytkowników tego portalu społecznościowego – druga, określona jako „profile picture design” ma umożliwić ludziom „upiększanie” zdjęć profilowych.

 

Czy proponowane zmiany rzeczywiście okażą się znaczące w walce z kradzieżą cudzej tożsamości? Szczerze wątpimy – jeśli komuś naprawdę będzie na tym zależało, z pewnością (niestety) znajdzie sposób.

 

foto: iStock

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska