Marvel stworzył swoje wersje słynnych rockowych okładek

2017-06-24
Marvel stworzył swoje wersje słynnych rockowych okładek

Rysownicy pracujący dla Marvela postanowili w oryginalny i ciekawy sposób oddać hołd jednym z najsłynniejszych płyt w historii muzyki rockowej.

Marvel to prawdziwy gigant – zajmuje się nie tylko tworzeniem komiksów oraz filmów na ich podstawie (a tych jest naprawdę sporo – w najbliższych miesiącach na ekrany kin trafią między innymi Spider-Man: Homecoming i Thor: Ragnarok), ale także przeróżne projekty poboczne.

 

Najnowszy z nich to komiksowe reprodukcje słynnych okładek płytowych. Mają oficjalnie ukazać się na jesieni 2017 roku i jak twierdzi Ryan Pentagos z Marvela, ich zadaniem jest „celebrowanie bliskich więzi między fanami muzyki i komiksów”. Ma powstać pięć okładek w nowych wersjach, a jak dotąd zaprezentowano cztery. Oto one:

 

 

 

 

 

Chyba każdy fan muzyki jest w stanie rozpoznać, jakie okładki posłużyły za wzór, ale na wszelki wypadek rozwiewamy wątpliwości. Oryginały to odpowiednio (od góry): Nirvana – Nevermind, Guns N’ Roses – Appetite For Destruction, Blondie – Parallel Lines oraz The Clash – London Calling. Autorami nowych wersji są Mike Hawthorn, Nathan Fairbairn, Daniel Acuna, Marco Rudy oraz Damion Scott, którzy wykorzystali postacie z komiksów X-men Blue, Mighty Thor, Guardians Of The Galaxy oraz Inhumans: Once And Future Kings. Ma się ukazać jeszcze jedna okładka autorstwa Mike’a Del Mundo – wiadomo, że pojawią się na niej bohaterowie X-men Gold, ale nie wiadomo, jaki album będzie jej pierwowzorem.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska