Twórcy „Sherlocka” chcą zrobić serial na podstawie „Drakuli” Brama Stokera

2017-06-24
Twórcy „Sherlocka” chcą zrobić serial na podstawie „Drakuli” Brama Stokera

Mark Gatiss i Steven Moffat ponownie połączą siły, by stworzyć serial – tym razem materiałem źródłowym ma być słynna powieść Brama Stokera o hrabim Draculi.

Serial Sherlock stworzony przez Gatissa i Moffata odniósł duży sukces. Akcja, w przeciwieństwie do książkowego pierwowzoru autorstwa Arthura Conan-Doyle’a rozgrywała się we współczesnym Londynie, a widzowie pokochali nowe wcielenie słynnego detektywa, wykreowane przez Benedicta Cumberbatcha. Co prawda – jak to często z serialami bywa – każda następna seria była gorsza od poprzedniej, ale ogólnie Sherlocka należy ocenić jak najbardziej na plus. Serial wyróżniał się na tle innych produkcji także pod względem długości odcinków i ich liczby w sezonie – każda z czterech serii składała się z trzech epizodów (nie licząc odcinków specjalnych).

 

Podobnie ma być w przypadku Draculi, jednak jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość – Mark Gatiss i Steven Moffat są obecnie zaangażowani w inne projekty, jednak rozmowy pomiędzy nimi a stacją BBC (która była odpowiedzialna za produkcję Sherlocka) już się rozpoczęły. Sue Vertue, która była jedną z producentek serialu z Cumberbatchem w roli głównej, a przy okazji małżonka Moffata powiedziała, że ostateczne decyzje na temat kształtu produkcji o hrabim-wampirze jeszcze nie zapadły. Nie wiadomo, czy akcja serialu będzie osadzona w historii czy współczesności i czy w sprawę zostanie zaangażowany amerykański współproducent. Jest natomiast pewne, że stacja BBC jest zdecydowana na realizację tego projektu i podobnie jak w przypadku Sherlocka, odcinki będą trwały około 90 minut. Na ile serii mogą liczyć widzowie? To póki co nie zostało określone. Za wcześnie jest również na wypowiedzi na temat potencjalnej obsady serialu – kogo najchętniej widzielibyście w głównej roli?

 

Hrabia Dracula to jedna z najpopularniejszych postaci w popkulturze. Na przestrzeni lat w jego rolę wcielało się wielu aktorów, spośród których najważniejsi są bez wątpienia Bela Lugosi (który grał Draculę w horrorach tworzonych w latach trzydziestych XX wieku), i Christopher Lee (był słynnym wampirem siedmiokrotnie). Ostatnim znaczącym filmem o Draculi był ten z 1992 roli w reżyserii Francisa Forda Coppoli z Garym Oldmanem w roli tytułowej.

 

foto: screenshot z youtube – https://www.youtube.com/watch?v=VaT7IYQgyqo

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska