Sega udostępnia swoje klasyczne gry za darmo

2017-06-25
Sega udostępnia swoje klasyczne gry za darmo

Będą dostępne na smartfony z systemami iOS oraz Android.

Sega nigdy nie była marką szalenie popularną w naszym kraju – podczas gdy Japończycy, Amerykanie i reszta świata pasjonowali się rywalizacją pomiędzy Nintendo Entertainment System i Sega Master System, a następnie pomiędzy SNES-em i Genesisem, u nas triumfy święcił głównie Pegasus, czyli klon japońskiego Famicomu. Później gracze przenieśli się na pecety oraz PlayStation.

 

Nie zmienia to faktu, że pomimo niezbyt dużej popularności samej konsoli, postacie z gier na nią są doskonale znane – nie ma chyba fana gier wideo, który nie wiedziałby kim jest Sonic. I chociaż firma już dawno temu wycofała się z konsolowego wyścigu zbrojeń (stało się to w 2001 roku, kiedy to zakończyła się produkcja Dreamcasta), to teraz japońska firma postanowiła wykorzystać modę na gry retro.

 

 

Efekt to aplikacja Sega Forever na smartfony z iOS oraz Androidem, w ramach której firma będzie udostępniać gry z znane ze swoich starych konsol. Aplikacja wystartowała 23 czerwca i jak na razie oferuje pięć klasycznych gier: „Sonic The Hedgehog”, „Comix Zone”, „Altered Beast”, „Kid Chameleonv i „Phantasy Star II”. Kolejne będą pojawiać się co dwa tygodnie. Warto dodać, że aplikacja jest bezpłatna, ale wyświetla reklamy – jeśli chcemy się ich pozbyć, musimy zapłacić 1,99 dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska