Uber dla łodzi już działa!

2017-06-25
Uber dla łodzi już działa!

Na razie jedynie w Chorwacji, ale można podejrzewać, żę rozwój tego obszaru działalności jest zaledwie kwestią czasu.

Pojawienie się w naszym kraju aplikacji Uber i jej rosnąca popularność wywołała prawdziwe trzęsienie ziemi. Nie będziemy teraz rozstrzygać która ze stron sporu pomiędzy taksówkarzami a kierowcami Ubera ma rację, bo nie jest to sprawa jednoznaczna, ale czujemy się w obowiązku poinformować o kolejnej nowości wprowadzonej przez tę firmę. Bo zdaje się idealnie wpasowywać w nasze gusta.

 

 

Uber postanowił bowiem zaoferować swoje usługi tym, którzy na wakacyjny wypoczynek zdecydowali się wybrać do Chorwacji. Przebywając w tym kraju można bowiem skorzystać z usług Ubera w wyjątkowy sposób i wynająć nie samochód (jak to się odbywa w innych krajach), a… łódź! Podobnie jak w przypadku Ubera samochodowego, do wyboru są dwie opcje – w przypadku tańszej można podróżować grupą ośmioosobową, a wariant droższy pozwala zabrać na pokład dwanaście osób. Pierwsza z nich to koszt 395 dolarów, druga zaś – 493 trzech. Łodzie kursują pomiędzy Splitem a położonym na wyspie Hvar miastem o takiej samej nazwie. Możliwy jest również transport do miasta Hvar z lotniska Divulje, położonego nieopodal Splitu. To jednak nie wszystko – można również wybrać opcję „przygoda”, która polega na podróżowaniu po Adriatyku łodzią od rana do nocy. Jej koszt to 1100 dolarów.

 

W przeciwieństwie do tymczasowych usług UberBoat testowanych wcześniej w Bostonie, Cannes, Stambule, Baltimore i Miami, ta w Chorwacji ma funkcjonować permanentnie. Cóż, jesteśmy ciekawi, jak na tę wiadomość zareagowali miejscowi, licencjonowani przewoźnicy i czy nie obędzie się bez znanych z Polski incydentów...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska