10 pozałóżkowych cech, które kochają w nas kobiety

2017-06-26
10 pozałóżkowych cech, które kochają w nas kobiety

Gdyby to było takie proste, jak jest w dowcipach, czyli że wystarczy kobiecie dogodzić w łóżku, a będzie szczęśliwa. No cóż, nie jest. Panie kochają w nas cechy, które z seksem nic wspólnego nie mają. Oto 10 najważniejszych.

1. (Brudne) robótki ręczne

Twoje palce potrafią doprowadzić ją do rozkoszy? Dłonie przyprawiają o dreszcze? Super! Zatem weź się za ścierę i na kolana! Kobiety chcą, żeby mężczyźni brali na siebie wszystkie prace domowe na równi z nimi: od mycia podłogi, przez pranie i prasowanie, po zmywanie, ładowanie i rozładowywanie zmywarki.

 

2. Komunikacja

Pan Dulski, który słowa nie powiedział i chciał, żeby „wszyscy dali mu święty spokój” to nie powinien być twój wzór. Kobiety uwielbiają rozmawiać, nie tylko z przyjaciółkami. I nie wystarczy, że będziesz słuchał, musisz się angażować. Czyli słuchać ze zrozumieniem, reagować, czuć temat.

 

3. Wsparcie

Rzecz oczywista i chyba nie wymagająca wyjaśniania. Wsparcie w kłopotach, wsparcie w wyzwaniach, wsparcie w gorszych dniach. Żadna kobieta nie zaakceptuje partnera, który pozostawia ją samą sobie.

 

4. Pamięć

Rób notatki, kolego. Kup żółte karteczki i nalepiaj je. Lepiej byś naraził się na śmieszność i oskarżenia o stetryczenie niż zapominał. Kobiety kochają tych, którzy pamiętają.

 

5. Małe rzeczy

Poza łóżkiem jest odwrotnie niż w łóżku: ważniejsze są małe rzeczy. Drobnostki, pamiętanie o rocznicach, drobne słowa, drobne gesty, które wydają się bez znaczenia. No właśnie nie są.

 

6. Porządek

Możesz być złym chłopcem, a nawet łajdakiem, ale jeśli twój pokój nie wygląda tak, jakby ktoś wrzucił do niego granat, zapunktujesz. Kobiety kochają facetów porządnych, poukładanych, dbających o siebie. Pewnie to atawizm: z takim kimś łatwiej ułożyć sobie życie, myślą.

 

7. Zdolności manualne

Dowcipy o hydraulikach nie wzięły się znikąd, jak wskazują badania. Dziewczyny uwielbiają „złote rączki”, a nie łamagi, które nie potrafią wbić gwoździa, naprawić łańcucha w rowerze, obsłużyć wiertarki, klucza francuskiego i śrubokręta.

 

8. Empatia

Z tym mamy największy problem, jako faceci. A cechę tę uwielbiają w nas kobiety. Współodczuwanie, czyli empatia. Egoiści na starcie tracą, a ci, którzy starają się zrozumieć odczucia innych, zyskują.

 

9. Gust

Abnegaci są passe w dzisiejszych czasach. Kobiety lubią u swego boku nie tylko dobrze zbudowanych, pełnych humoru i dobrych w łóżku facetów. Ale także takich, którzy wiedzą jak się zaprezentować, lubią dobry styl, są dżentelmenami i… no po prostu wiedzą o co biega w ubieraniu się z klasą. Cenią też tych, którzy co nieco wiedzą o damskiej garderobie (przynajmniej odróżniają spódnicę od sukienki, a ich zdolność do rozróżniania kolorów nie zamyka się na dwóch: fajnym i niefajnym).

 

10. Higiena

Ostatnia cecha dotyczy akurat zarówno łóżka, jak i wszystkiego poza nim. Kobiety nienawidzą brudasów, facetów brzydko pachnących, pogniecionych, niedomytych. Tyle.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska