Hyperloop Hotel, czyli jak być w 13 miastach jednocześnie?

2017-06-26
Hyperloop Hotel, czyli jak być w 13 miastach jednocześnie?

Wyobraź sobie hotel w 13 różnych stanach USA, między którymi będziesz mógł się poruszać właściwie nie wychodząc z pokoju. Właśnie tak wygląda idea przyświecająca Hyperloop Hotel.

Spośród wszystkich wizjonerskich pomysłów Elona Muska Hyperloop jest chyba najbardziej odjechany. Przypomnijmy: chodzi o system transportu, który byłby tak samo szybki jak transport lotniczy i tak tani jak drogowy. Polegać ma na umieszczeniu ludzi w specjalnych kapsułach (maksymalnie 28 osób naraz) i wystrzelanie ich w specjalnej rurze pod obniżonym ciśnieniem, co zmniejszy opór powietrza i pozwoli kapsule osiągnąć prędkość dźwięku, czyli 1200 km/h.

 

 

Jeszcze nie wiadomo kiedy Hyperloop stanie się rzeczywistością. Brandanowi Siebrechtowi nie przeszkodziło to jednak w śmiałym projekcie hotelu, w którym to właśnie Hyperloop ma odgrywać kluczową rolę. To hotel, w którym twój pokój będzie się znajdował w 13 różnych stanach USA jednocześnie. Jak to możliwe? Oczywiście dzięki Hyperloopowi, który ma pozwolić gościom błyskawicznie przemieszczać się pomiędzy wszystkimi hotelami sieci. Śniadanie w Austin i obiad w Waszyngtonie? Właśnie o to chodzi.

 

 

Siebrecht, absolwent architektury na Uniwersytecie Nevada w Las Vegas, zdobył za swój projekt nagrodę w konkursie Radical Innovation Award (prestiżowa amerykańska nagroda dla najśmielszych innowacji architektonicznych). W jakich miastach ma według planów stanąć Hyperloop Hotel? W Austin, Bostonie, Chicago, Denver, Las Vegas, Los Angeles, Nashville, Nowym Jorku, Portland, San Francisco, Santa Fe, Seattle i Waszyngtonie. A kiedy hotel zostanie wybudowany? Cóż, tego na razie nie wiadomo. Najpierw Hyperloop musi przejść ze sfery marzeń do sfery rzeczywistości. A Siebrecht musi znaleźć ludzi, którzy zainwestują 10 milionów dolarów w to przedsięwzięcie.

 

Trzymamy za niego kciuki, tego możecie być pewni.

 

fot. Brandan Siebrecht / Radical Innovation Awards

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska