Zobacz zwiastun drugiej serii „Narcos”

Zobacz zwiastun drugiej serii „Narcos”

Chyba największym serialowym hitem zeszłego roku był „Narcos”, produkcja opowiadająca prawdziwą historię Pablo Escobara, najpotężniejszego barona narkotykowego wszech czasów. Dobra wiadomość dla wszystkich fanów serialu – Netflix zaprezentował właśnie zwiastun nowego sezonu.

Informacja dla wszystkich niezorientowanych: Pablo Escobar to najsłynniejszy diler narkotyków wszech czasów. Słowo „diler” wymaga tu oczywiście ujęcia w cudzysłów. To raczej producent i głowa imperium. W jego przypadku nawet zwykle używane w takich sytuacjach słowo „baron” wydaje się jednak trochę za słabe...

 

 

Escobar, twórca słynnego Kartelu z Medellin, w latach 70. zrewolucjonizował i umasowił proceder produkcji i przemytu kokainy. Był okrutny i nie przebierał w środkach – może właśnie m.in. dlatego stał się nie tylko wrogiem publicznym numer jeden w Kolumbii, ale również jednym z najpotężniejszych i najbogatszych gangsterów, jacy kiedykolwiek stąpali po Ziemi. Podobno na kokainie dorobił się majątku wartego 30 milionów dolarów.

 

 

W ubiegłym roku postać Escobara została przypomniana za sprawą hitowego serialu wyprodukowanego przez Netflix. „Narcos” - bo o nim mowa – to produkcja oparta na faktach. Serial opowiada prawdziwą historię Króla Kokainy oraz dwóch agentów amerykańskiego wydziału antynarkotykowego, którzy próbują go dorwać. Co jest trudne o tyle, że Escobar wśród niemałej części populacji Kolumbii cieszy się nie mniejszą estymą niż oficjalne władze. Daje zatrudnienie, pozwala zarobić, wiele obiecuje, jest symbolem ogromnego sukcesu człowieka wywodzącego się z ludu, nawet jeśli złego. A poza tym jest śmiertelnie niebezpieczny.

 

 

Pierwsza seria została nagrodzona wieloma odznaczeniami przyznawanymi najlepszym amerykańskim serialom i, co najważniejsze, wzbudziła ogromne zainteresowanie widzów na całym świecie. Już 2 września wszyscy oni będą mogli sprawdzić, jak dalej potoczyły się losy Escobara i całej Kolumbii. Zwłaszcza, że – jak zapewne pamiętają – w ostatnim znanym odcinku Król Kokainy znalazł się w raczej niekorzystnym położeniu...

 

fot. materiały prasowe

 

Zobacz też:

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska