Opowiadanie George’a R.R. Martina przeniesione na mały ekran

2017-06-26
Opowiadanie George’a R.R. Martina przeniesione na mały ekran

Wielbiciele twórczości George’a R.R. Martina mają powody do zadowolenia – powstanie kolejny serial na podstawie jego prozy. Tym razem nie chodzi jednak o żaden spin-off hitowej „Gry o tron”, a o coś zupełnie innego.

Nie wszyscy wiedzą, że autor Gry o tron tworzy nie tylko w klimacie fantasy – zanim rozpoczął prace nad cyklem Pieśń Lodu i Ognia, pisał głównie science-fiction. Od początku lat siedemdziesiątych do teraz spod jego ręki wyszło kilkadziesiąt opowiadań, z których większość rozgrywa się w tak zwanym „tysiącu światów”. Jednym z nich jest opowiadanie Nightflyers z 1980 roku, które ukazało się również w polskim tłumaczeniu jako Żeglarz nocy. Teraz utwór ma zostać przeniesiony na mały ekran – stacja Syfy zamówiła pilot opartego na nim serialu.

 

Nightflyers opowiada historię wyprawy badawczej, składającej się z ośmiu członków. Wynajmuje statek kosmiczny (tytułowy Żeglarz nocy), który ma ich przetransportować w pobliże tajemniczego obiektu przemierzającego przestrzeń kosmiczną, nazywanego Volcrynem. Wkrótce na pokładzie statku zaczynają się dziać dziwne i niepokojące rzeczy…

 

Scenariuszem zajmie się Jeff Buhler (Drabina jakubowa, Nocny pociąg z mięsem), a producentami wykonawczymi ogłoszeni zostali Gene Klein i David Bartis. George R.R. Martin nie będzie zaangażowany w ten projekt – umowa podpisana z HBO zabrania mu współpracy z innymi stacjami telewizyjnymi.

 

To nie pierwszy raz, gdy Nightflyers trafi na mały ekran – opowiadanie zostało już zekranizowane w drugiej połowie lat osiemdziesiątych.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska