Rowerowa blokada na telefon

2017-06-27
Rowerowa blokada na telefon

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o tym, że korzystanie z telefonu podczas jazdy na rowerze nie jest najmądrzejszym pomysłem. Czasami jednak pokusa sięgnięcia po smartfona jest trudna do powstrzymania…

Żyjemy w świecie, w którym funkcjonuje zdecydowanie zbyt wiele „rozpraszaczy”. Powstają zatem rozwiązania, które mają za zadanie pozwolić nam się skupić. Przykładowo, istnieje możliwość czasowego zablokowania wybranych stron internetowych, aby nie zaglądać np. na portale społecznościowe w czasie pracy. Rozwiązanie proponowane przez KPN, czyli jednego z holenderskich operatorów komórkowych działa na podobnej zasadzie, choć jest nieco bardziej radykalne.

 

KPN Safe Lock to urządzenie dla tych, którzy nie mogą się powstrzymać przed korzystaniem ze smartfona podczas jazdy na rowerze. Jest to rodzaj inteligentnej blokady na rower, która posiada dedykowaną aplikację – w momencie, gdy odblokowujemy nasz jednoślad za pomocą wspomnianego programiku, ten wyłącza transfer danych na telefonie. Sprzęt powstał we współpracy z holenderską organizacją zajmującą się bezpieczeństwem na drodze i jest skierowany głównie do dzieci. Jego zadaniem jest promowane bezpiecznego używania smartfonów w ruchu drogowym.

 

 

Pomysł wydaje się interesujący, jednak budzi wątpliwości – jeśli nie ściągniemy map offline, nie będziemy mogli korzystać z nawigacji. Ciekawe, co stanie się w przypadku, gdy KPN Safe Lock zostanie uszkodzony – jak wówczas odblokujemy telefon?

 

Urządzenie współpracuje z systemem Android i ma niebawem trafić do sprzedaży, a jego cena ma wynosić około 100 euro.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska