Tysiące dolarów za Dooma II na… dyskietkach!

2017-06-28
Tysiące dolarów za Dooma II na… dyskietkach!

Jeden z twórców gry postanowił nieco zarobić na oryginalnych nośnikach ową grę zawierających.

Druga część Dooma z podtytułem „Hell on Earth” ukazała się w sprzedaży pod koniec września w 1994 roku. Gra, podobnie jak jej poprzedniczka, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno graczy, jak i krytyków. Jej producentem była firma id Software, a jedną z najważniejszych postaci, które pracowały nad grą był John Romero.

 

Zasługi Romero dla rozwoju gatunku pierwszoosobowych strzelanek są trudne do przecenienia – projektant brał udział również przy tworzeniu Wolfensteina 3d oraz pierwszych części Dooma i Quake’a. Teraz były pracownik id Software postanowił nieco zarobić na pamiątkach sprzed lat – wystawił bowiem na Ebayu Dooma II w wersji na pięciu 3,5-calowych dyskietkach. Twierdzi, że dyskietki są w doskonałym stanie, a ich jedynym mankamentem jest odchodzący miejscami klej. Romero dodaje, że może podpisać dyskietki, jeśli zwycięzca aukcji będzie sobie tego życzył. Mamy jednak wątpliwości co do tego, czy rzeczonego Dooma rzeczywiście będzie można uruchomić ze sprzedawanych dyskietek – to jeden z bardziej zawodnych nośników danych, a należy wziąć pod uwagę fakt, że te konkretne mają już swoje lata…

 

 

Cena wywoławcza wynosiła zaledwie 10 dolarów, ale szybko poszybowała do góry – licytacja zakończyła się na kwocie 3 150 dolarów. Omawianą aukcję możecie zobaczyć w TYM miejscu.

 

foto: Ebay.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska