ORA GQ – pierwsze na świecie słuchawki z grafenu

2017-06-28
ORA GQ – pierwsze na świecie słuchawki z grafenu

Mamy do czynienia z interesującym momentem w historii przenośnego sprzętu audio – powstały pierwsze na świecie słuchawki z grafenu.

Grafen od momentu wynalezienia w 2004 roku budzi ogromne emocje w świecie nauki. Materiał jest z jednej strony bardziej wytrzymały na rozciąganie od stali konstrukcyjnej i kewlaru, a z drugiej niezwykle lekki. Nic więc dziwnego, że postanowili po niego sięgnąć akurat producenci słuchawek.

 

 

ORA GQ, bo tak nazywają się pierwsze na świecie słuchawki, do stworzenia których użyto grafenu, są dziełem kanadyjskiego startupu, który fundusze na realizację projektu postanowił zebrać za pomocą serwisu crowdfundingowego Kickstarter. Celem było zebranie 135 tysięcy dolarów, jednak odzew społeczności z pewnością przerósł najśmielsze oczekiwania twórców – w momencie pisania tych słów do końca zbiórki pozostały 22 dni, a licznik wskazuje niemal 420 tysięcy dolarów!

 

Grafen – a właściwie opatentowany materiał, nazwany GrapheneQ został wykorzystany do stworzenia innowacyjnych membran słuchawkowych. Twórcy startupu twierdzą, że dzięki swoim właściwościom jakość dźwięku będzie o wiele lepsza od tej, jaką oferują inne urządzenia tego typu, a przy tym będą grać głośniej i pomogą uzyskać większą oszczędność baterii – rzekomo aż do 70%.

 

 

Czy rzeczywiście tak będzie? Przekonamy się za niecały rok, gdy słuchawki trafią do zamawiających – obecnie można je zamówić za 329 dolarów, natomiast w dniu premiery cena ma wzrosnąć do 499 dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska