„Jumanji” – jest pierwszy zwiastun!

2017-06-29
„Jumanji” – jest pierwszy zwiastun!

Czegoś takiego się nie spodziewaliśmy.

Pamiętacie film Jumanji z 1995 roku? Główną rolę grał w nim Robin Williams, a fabuła skupiała się na grze planszowej, która „wciąga” w siebie graczy i zabiera ich do serca dżungli, gdzie muszą się zmierzyć z wieloma niebezpieczeństwami. Krótko mówiąc, kino rozrywkowe na niezłym poziomie – film z gatunku tych, które można obejrzeć w niedzielne popołudnie, gdy akurat leci w telewizji i nie ma się nic lepszego do roboty.

 

Chociaż Jumanji to obraz względnie świeży, to i on nie uniknął przetrawienia przez wielką filmową machinę recyklingową, jaką jest obecne Hollywood. Jakiś czas temu zapowiedziano stworzenie nowej wersji i właśnie otrzymaliśmy pierwszą jej zapowiedź – odtwórca głównej roli, czy Dwayne „The Rock” Johnson podzielił się nią na swoim profilu facebookowym:

 

 

 

Cóż, musimy przyznać, że jesteśmy zaskoczeni. Twórcy postanowili pójść z duchem czasu i Jumanji nie jest już grą planszową, a… grą wideo na starej konsoli, która wciąga graczy przez ekran telewizora, a ci zyskują nowy wygląd. I tak szkolny kujon staje się wielkim mięśniakiem, a jedna z najładniejszych (i przy tym najpróżniejszych) dziewczyn w szkole – grubaskiem w średnim wieku.

 

Nowe Jumanji z pewnością spotka się ze skrajnym odbiorem, chociaż moim zdaniem najpoważniejsza zmiana może okazać się trafionym pomysłem. Fakt, że większa część akcji będzie się rozgrywać w świecie gry komputerowej daje twórcom spore możliwości. Oczywistym również było, że nie ma sensu robić drugi raz tego samego filmu, zmieniając jedynie obsadę – w chwili obecnej nikt nie byłby w stanie dorównać Robinowi Williamsowi. Dlatego też zwiastun oceniamy neutralnie i czekamy na efekt końcowy, który pojawi się w kinach pod koniec 2016 roku.

 

A, i jeszcze jedno – bardziej banalnego utworu niż „Welcome to the jungle” chyba nie dało się wybrać.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska