Jak robić naprawdę dobre zdjęcia smartfonem?

2017-07-03
Jak robić naprawdę dobre zdjęcia smartfonem?

Już dawno skończyły się czasy, kiedy robienie fotografii dobrej jakości wymagało dużej inwestycji w sprzęt fotograficzny. Dziś wszyscy mamy smartfony, często z bardzo dobrymi aparatami. Doradzamy co robić, żeby twoje zdjęcia smartfonem wyglądały niczym z kolorowej prasy!

Pewnie jeśli to czytasz, masz w swoim smartfonie grube megabajty zdjęć. Być może masz je nie tylko ty, ale udostępniasz je jeszcze setkom użytkowników Instagrama. Sprawdź co robić, żeby były jeszcze lepsze!

 

Podejdź bliżej

Rób zdjęcia z bliska, zwłaszcza jeśli fotografujesz ludzi. Jakość będzie lepsza, a dodatkowo zdjęcia robione smartfonem powinny mieć w sobie pewną intymność wyczuwalną między fotografem a „modelem”. W takich portretach chodzi także o kontakt człowieka z człowiekiem.

 

Wybieraj pory z najlepszym światłem

Jeśli sam tego nie zauważyłeś to podpowiadamy – z najlepszym światłem do fotografowania mamy do czynienia w okolicach zmierzchu i świtu. W ciągu jasnego dnia może go być zbyt dużo, co skutecznie zepsuje twoją fotografię. Jeśli więc nie chodzi o szybkie zdjęcia sytuacyjne, wybieraj właśnie te pory dnia!

 

Zachowaj dystans między pierwszym planem a tłem

Dajmy na to, że chcesz zrobić zdjęcie przyjacielowi przy wodospadzie. Nie ustawiaj go nad samym wodospadem. Zdjęcie wyjdzie dużo lepiej jeśli on będzie stał kilka kroków od ciebie, a wodospad będzie oddalonym tłem. Sprawdź tę radę przy najbliższej nadarzającej się okazji.

 

Używaj flesza

Obojętnie czy w pomieszczeniu czy pod gołym niebem. Użycie flesza pozwoli ci wyeliminować niepotrzebne cienie na zdjęciach.

 

Wiedz jak fotografować grupę

Chcesz zrobić pamiątkowe zdjęcie grupie kumpli, ale z trudem mieszczą się w kadrze? Kto tego nie zna. Grunt, żeby wiedzieć co z tym zrobić. Nie ustawiaj ich tak, żeby kumple ściskali się w kadrze i ci po bokach wychodzili na przód, jakby formując „C”. To zawsze wygląda źle. Dużo lepiej będzie, jeśli złapiesz ich wszystkich pod kątem.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska