Donald Trump odgrodzony murem

Donald Trump odgrodzony murem

Wokół poświęconej oficjalnemu kandydatowi Republikanów gwiazdy na Alei Sławy w Los Angeles stanął mur. W ten sposób uliczny artysta włączył się do debaty na temat nadchodzących wyborów w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy Donald Trump obiecywał republikańskim wyborcom wybudowanie muru wzdłuż granicy z Meksykiem, nie spodziewał się zapewne, że jego słowa obrócą się przeciwko niemu w taki właśnie sposób. Niestety, Trump zapewne zyskał wówczas głosy nastawionych co bardziej ksenofobicznie Amerykanów. A także naraził się na dozgonną niechęć większości pozostałych. O tym dobrze wiedział – podobnymi kartami gra przecież przez całą kampanię. Nie mógł się jednak spodziewać, że zostanie od nich odgrodzony murem. Przynajmniej w przenośni.

 

 

Sprawcą zamieszania jest działający w Los Angeles uliczny artysta znany pod pseudonimem Street Jesus. Umieścił on na ulicach miasta nietypową instalację. Chodzi o symboliczny, miniaturowy mur, który otacza poświęconą Trumpowi gwiazdę na słynnej Alei Sławy. Jak nietrudno się domyślić, zaangażowane politycznie dzieło od razu wzbudziło zainteresowanie ulicznej publiczności. Mało kto przechodzi obok instalacji, nie robiąc jej zdjęcia.

 

Mur jest wprawdzie maleńki, ale za to wyposażony zupełnie tak, jak powinien: na górze zwieńczony drutem kolczastym, z powiewającymi dumnie (czy na pewno?) flagami Stanów Zjednoczonych. To jednak nie wszystko. Na murze znalazło się również miejsce na coś bardziej bezpośredniego. Chodzi mianowicie o napis: „Stop making stupid people famous” (pol. „Przestańcie robić z głupców sławnych ludzi”). Proste hasło spodobało się komuś na tyle, że postanowił skopiować je – już w większym formacie – na jednej ze ścian normalnej wielkości.

 

 

A internet? Reaguje jak zwykle. Nie pozwala pozostać ulicznej sztuce Plastic Jesusa jedynie na ulicy.

 

fot. Plastic Jesus

 

Zobacz też:

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska