Palisz? Najprawdopodobniej nie pójdzie z tobą do łóżka

2017-07-04
Palisz? Najprawdopodobniej nie pójdzie z tobą do łóżka

Czasy, w których papierosy były postrzegane jako symbol męskości i przyczyniały się do wzrostu atrakcyjności w oczach płci przeciwnej minęły bezpowrotnie minęły.

Zapach, wygląd, wpływ na zdrowie – każdy z tych powodów (osobno i razem wziętych) wpływa na to, że palenie papierosów staje się coraz gorzej postrzeganym nałogiem. Samo ich kupowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności – nie dość, że ceny nieustannie rosną, to jeszcze opakowania są „ozdabiane” zdjęciami schorzeń, które owa używka powoduje.

 

Jedna z firm zajmujących się produkcją e-papierosów postanowiła przepytać ponad 500 osób (zarówno palących, jak i niepalących) na temat tego, jak postrzegają palaczy – głównie w kontekście potencjalnych bliższych relacji. Okazało się, że kobiety i mężczyźni patrzą na to zagadnienie w sposób dość odmienny.

 

Dla kobiet, które nie palą, w ponad 62% przypadków papierosy u mężczyzny są czynnikiem go dyskwalifikującym. Co ciekawe, nie wszystkie palące kobiety chciałyby mieć partnerów podzielających ten nałóg – 6% palaczek nie chciałoby, aby partner podzielał ten nałóg.

 

 

Pomimo tak kategorycznych odpowiedzi, zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie wzbraniają się przed randkowaniem z palaczami. 68% wszystkich ankietowanych na pytanie, czy kiedykolwiek umawiała się z osobą palącą papierosy, odpowiedziała twierdząco. Niemniej jednak ten nałóg bywa również powodem rozstania – odpowiednio dla 9% kobiet i 6% facetów.

 

 

Nie da się jednak ukryć, że palenie skutecznie odstrasza potencjalnych partnerów. Dla 73% niepalących (i ponad połowy wszystkich pytanych) papierosy powodują spadek atrakcyjności osoby płci przeciwnej w ich oczach.

 

 

 

Cały raport znajdziecie pod adresem: https://www.halocigs.com/labs/smoking-dealbreakers/

 

foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska