Baltica Summer Tour 2017 – gratka dla fanów jeździectwa

2017-07-05
Baltica Summer Tour 2017 – gratka dla fanów jeździectwa

Baltica Summer Tour 2017 to już siódma edycja Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w dyscyplinie skoków przez przeszkody Baltica Equestrian Tour. To sportowe wydarzenie, które rozwija się z każdą kolejną edycją, obecnie zyskuje status trzytygodniowego touru.

Od 15 sierpnia do 3 września 2107 Stadnina Koni Ciekocinko – jedna z najpiękniejszych zabytkowych stadnin koni w kraju – zmienia swoją funkcję i staje się gospodarzem niesamowitego sportowego wydarzenia. Stanie się tak, nie tylko za sprawą frekwencji, imponującej stawki międzynarodowych gwiazd jeździeckich, ilości konkursów i kwalifikacji w których sportowcy będą się ze sobą zmagać, ale przede wszystkim, za sprawą organizatorów, którzy z BALTIKI uczynili markę rozpoznawaną nie tylko w Europie, ale i na świecie.

 

 

Zawodnicy kalibru Elizabeth Madden, Abdullaha Alsharbatly, Camerona Hanely, Roberta Smitha czy Sörena Von Rönne nie tracą czasu na imprezy sportowe, które nie spełniają najwyższych oczekiwań. Ich wypełnione startami na międzynarodowych arenach kalendarze oraz zgromadzony dorobek sportowy pozwalają im dokonywać selekcji imprez o najwyższym prestiżu. Jak zgodnie twierdzą, Baltica ma wszystko to, czego na zawodach szukają – doskonałe warunki techniczne, niesamowitą ofertę gastronomiczną i przede wszystkim hotel – na najwyższym poziomie, a na dodatek znajdujący się w samym centrum wydarzenia.

 

Baltica Equestrian Tour, będąca imprezą cykliczną wciąż dość młodą (premierowy tour wystartował w sierpniu 2014 roku), zaznaczyła wyraźnie swoją obecność na rynku, w Polsce wyznaczając nowe standardy w organizacji tego typu imprez sportowych, a w Europie bez kompleksów torując sobie drogę w górę rankingów jeździeckich wydarzeń. Oczywiście pula nagród ma tu niebagatelne znaczenie. Podczas letniej edycji wyniesie łącznie 1 260 000 złotych.

 

 

Gospodarzem Baltica Equestrian Summer Tour jest nie tylko Stadnina Koni Ciekocinko, ale również butikowy, pięciogwiazdkowy hotel Pałac Ciekocinko Resort & Wellness, którego standard potwierdzają najwyższe oceny gości – powyżej 9,1/10 według portalu booking.com oraz miejsce w pierwszej dziesiątce pięciogwiazdkowych hoteli w Polsce według portalu Trivago. Luksusowy standard obiektu dotyczy nie tylko samego hotelu, ale również dwóch hotelowych restauracji, wysoko ocenionych przez międzynarodowy przewodnik kulinarny Gault & Millau. „1906 Restaurant” oraz „Luneta & Lorneta Bistro Club” zlokalizowane bezpośrednio na terenie obiektu i zawodów, dają gościom i uczestnikom, niepowtarzalną okazję do przeżycia doznań kulinarnych najwyższej próby. Nie można też zapomnieć o pałacowej piwniczce z winami, w której zgromadzono wiele cennych gatunków i roczników win, whisky, koniaków i destylatów z całego świata – rekomendowanej przez magazyn Wine Spectator.

 

W czasie zawodów uczestnicy będą też mieli do dyspozycji Riders Club, ulokowany w namiocie G. H. Mumm Champagne, którego absolutną nowością jest restauracja z widokiem na najważniejsze wydarzenia Baltici – Le Parcour Brasserie. Zlokalizowana w strefie VIP, francuska w selekcji dań i kosmopolityczna w charakterze Le Parcour Brasserie, pozwala delektować się codziennie nowym menu, na bazie najwyższej jakości produktów sezonowych. Wykwintne menu uzupełnia długa karta win, serwis kelnerski i Champagne Bar G.H.Mumm.

 

 

Wszystkie sezonowe punkty gastronomiczne znajdują się w głównej osi spacerowej, pomiędzy dwoma arenami, gdzie dodatkowo zlokalizowane są: sezonowe Bistro Fish & More – urokliwa altana z pobielonego drewna stojąca pod drzewami, przy krótszym boku głównego parkuru. Goście znajdą tam nie tylko klasyczne Fish & Chips i rybne specjały, ale również również Sushi Station, gdzie najlepsi sushi masterzy z Trójmiasta przygotowują codziennie świeże zestawy. Bistro serwuje również doskonałe koktajle na bazie świeżych owoców. Zawsze można też komfortowo wylądować w przestronnej Fan Zone, by na leżakach, w cieniu parasoli obserwować sportowe zmagania na parkurach, lub na telebimach.

 

Oczywiście nie należy zapominać, że Ciekocinko w szerszej perspektywie pozostaje kurortem nadmorskim, oddalonym o niespełna 4 kilometry od pięknych, piaszczystych plaż. Nie tylko dni podczas Baltica Summer Tour, będą upływać w intensywnej atmosferze, ale również wieczory wypełnione będą dobrą muzyką i gwarem rozmów prowadzonych w różnych językach. A także muzyką. Począwszy od rodzimego laureata Grammy, Włodka Pawlika, który w latach ubiegłych dał dwa recitale, pianisty jazzowego Wojciecha Majewskiego czy gwiazd sceny tanecznej takich jak Nick Sinckler czy MC Jacob A, a skończywszy na DJ-ach raczących publiczność najlepszą muzyką klubową. Dodatkowo podczas tegorocznej edycji ponownie zaśpiewają dla uczestników Baltici MC Jacob A oraz znana szerokiej publiczności z telewizyjnego show „Voice of Poland” Natalia Lubrano.

 

fot. materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska