iPhone 8 – najdroższy w historii i pozbawiony Touch ID

2017-07-06
iPhone 8 – najdroższy w historii i pozbawiony Touch ID

Do premiery najbardziej wyczekiwanego smartfona pozostaje coraz mniej czasu – informacje, które otrzymujemy pozwalają domniemywać, że iPhone znacznie się zmieni względem „siódemki”.

Chociaż w roku 2017 najprawdopodobniej nie dostaniemy w swoje ręce iPhone’a 8 (jeśli Apple nie zmieni drastycznie swojej strategii, to jesienią swoją premierę będzie miał iPhone 7s, czyli ulepszona wersja tego, co już doskonale znamy), to wiemy już, że następny w kolejce smartfon od firmy z Cupertino będzie znacząco różnił się od swoich poprzedników.

 

Dwa niezależne źródła, które w przeszłości trafnie przepowiadały poczynania Apple’a zgodnie twierdzą, że w „ósemce” nie uświadczymy Touch ID, czyli popularnego czytnika linii papilarnych, który po raz pierwszy pojawił się w iPhonie 5s, zaprezentowanym w drugiej połowie 2013 roku. Wynika to najprawdopodobniej z obecnych trendów na rynku telefonów komórkowych, które nakazują producentom przeznaczyć jak największą przestrzeń na przednim panelu na ekran dotykowy, zatem możemy się spodziewać, że zniknie z niego przycisk Home. Trudno jednocześnie uwierzyć w to, że Apple jest skłonne przenieść do na panel tylny i upodobnić się przy tym do LG.

 

Pojawiły się informacje, że identyfikacja użytkownika ma się odbywać w jeszcze bardziej futurystyczny sposób – najpierw mówiono o skanerze tęczówki, jednak teraz pojawiły się informacje, że smartfon Apple będzie wyposażony w system, który umożliwi identyfikację twarzy swojego użytkownika za pomocą zaawansowanego skanera 3D.

 

iPhone nigdy nie należał do tanich urządzeń i w przypadku modelu oznaczonego jako 8 się to nie zmieni – jeśli wierzyć doniesieniom, cena smartfona będzie najwyższa w historii i osiągnie pułap 1000 dolarów. Czy będzie to przeszkoda dla sukcesu rynkowego? Najprawdopodobniej nie – pierwszy iPhone również kosztował (jak na ówczesne czasy) fortunę, ale wszyscy pamiętamy, że nie przeszkodziło to w świetnej sprzedaży.

 

foto: RossHelen / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska