Snowden - nowy zwiastun filmu Olivera Stone’a

Snowden - nowy zwiastun filmu Olivera Stone’a

Na trwającym właśnie Comic Conie w San Diego została opublikowana zapowiedź najnowszego filmu o… no właśnie, o kim? Patriocie, zdrajcy, a może kimś jeszcze innym?

Postać Edwarda Snowdena jest trudna do jednoznacznego zdefiniowania - z jednej strony pokazał światu, jak wielkimi możliwościami inwigilacji dysponują rządy państw oraz światowe korporacje, z drugiej zaś strony wyjawił informacje, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego jego kraju.

 

Nie dziwi więc fakt, że film na podstawie jego życia zdecydował się zrobić właśnie Oliver Stone, który w swoich dziełach zawsze lubił przedstawiać historie z wielką polityką w tle, jak to było chociażby w przypadku JFK czy też Nixona. W Snowdenie amerykański reżyser znów powraca do tematyki, w której czuje się najlepiej.

 

 

Jeśli film zostanie utrzymany w takim samym klimacie jak jego zapowiedź, możemy się spodziewać obrazu, w którym doświadczymy sporo akcji. Akcent zapewne zostanie położony na tej części historii Edwarda Snowdena, która dotyczy samej kradzieży danych i ucieczki. Oby jednak na tym się nie skończyło - historia analityka jest pełna wielu innych zagadnień, z których sama publikacja poufnych danych nie jest przecież najważniejsza. Należy pamiętać o tym, że zwiastun ma za zadanie zachęcić jak najwięcej ludzi do odwiedzenia kin, więc powinien być efektowny, a sam film może się od niego znacznie różnić. Oby tak było w tym przypadku - jeśli Oliver Stone przygotował dla widzów jedynie historię sensacyjną, może się okazać sporym niewypałem. Jak będzie? O tym przekonamy się we wrześniu.

 

W rolę tytułową wcielił się Joseph Gordon-Levitt, znany chociażby z Don Jona, Incepcji czy też drugiej części Sin City. Na ekranie partnerować mu będzie Shailene Woodley, dla której Snowden jest ogromną szansą na zerwanie z wizerunkiem aktorki kojarzącej się z produkcjami dla młodzieży, na którą zapracowała sobie rolami w serii Niezgodna oraz Gwiazd naszych wina. W produkcji wystąpią także między innymi Nicolas Cage, Zachary Quinto oraz Scott Eastwood.

 

fot. materiały prasowe

 

Zobacz też:

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska