PlayLink, czyli zagrają nawet ci, którzy nie lubią grać

PlayLink, czyli zagrają nawet ci, którzy nie lubią grać

Sony rozszerza swoje pole działania – chce ze swoją ofertą trafić nie tylko do geeków, którzy uważnie śledzą kalendarz premier, ale także do tych, którzy jak dotąd stronili od konsolowej rozrywki.

Na większości domówek w pewnym momencie spełnia się ten sam scenariusz – atmosfera siada, bo kolejne osoby zamiast rozmawiać ze sobą, siedzą z nosami w smartfonach. Najnowsza propozycja od Sony w postaci PlayLink zdecydowanie pomaga zmienić ten stan rzeczy.

 

PlayLink jest nową serią gier, którą firma Sony wprowadza na konsole PlayStation. Pierwszą, która trafiła do oferty jest „To jesteś ty!” i najkrócej można ją określić jako grę–quiz, która najlepiej sprawdzi się właśnie na domówkach. Do gry nie jest potrzebna zręczność, która przydaje się na przykład w strzelankach i platformówkach – ba, nie jest nawet potrzebny pad! Kontrolerami w „To jesteś ty!” są bowiem smartfony z zainstalowaną dedykowaną aplikacją (dostępną na systemy Android oraz iOS – właściciele sprzętów z Windows Phone muszą niestety obejść się smakiem). Gra polega nie tylko na zaznaczaniu odpowiedzi, ale również robieniu zdjęć, a także ich „ozdabianiu”. Im lepiej uczestnicy gry znają się nawzajem, tym weselsza jest cała rozgrywka – sprawdziliśmy to empirycznie.

 

 

Gra zdecydowanie zyskuje, gdy w zabawie bierze udział więcej niż dwie osoby – co prawda gra w parach jest jak najbardziej możliwa, jednak poszczególne rundy wydają się wówczas nieco zbyt krótkie. Miło, że twórcy gry dali możliwość dodawania swoich własnych pytań.

 

„To jesteś ty!” to pierwsza, ale nie ostatnia gra, która ma się pojawić w tym roku w ramach serii PlayLink – w przygotowaniu jest „Wiedza to potęga”, która ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku. Twórcą obu gier jest studio Wish Games. „To jesteś ty!” nie jest grą darmową, ale ci, którzy mają opłacony abonament PlayStation Plus, mogą ją ściągnąć bez dodatkowych opłat.

 

foto: materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska