LG Q6 – pierwsze wrażenia

2017-07-12
LG Q6 – pierwsze wrażenia

LG Q6 to smartfon, który ma trafić w gusta tych, którzy wymagają sporych możliwości za rozsądne pieniądze. Czy rzeczywiście tak będzie?

Na postawione wyżej pytanie trudno odpowiedzieć, ponieważ w dniu oficjalnej prezentacji (Polska jest jednym z krajów, do których nowy model smartfonu koreańskiego producenta trafi w pierwszej kolejności) firma nie mogła lub nie chciała powiedzieć, ile Q6 będzie kosztował w naszych sklepach. A co z możliwościami? Cóż, chociaż telefonem nie mogliśmy się nacieszyć zbyt długo, to co nieco na jego temat już wiemy.

 

Chociaż LG twierdzi, że Q6 nie jest „mini flagowcem”, to trudno nie postrzegać go w takich właśnie kategoriach. Telefon jest skromniejszy i mniejszy od G6, ale podobnie jak jego starszy brat również jest wyposażony w wyświetlacz FullVision, a więc o proporcjach 2:1. Jeśli chodzi o wygląd, to trudno mówić tu o jakichkolwiek cechach charakterystycznych, ale nie postrzegamy tego jako wady – tu nie wygląd się liczy, a to jak telefon działa.

 

 

A działa bardzo dobrze – co prawda nie znajdziemy tutaj podwójnego aparatu, ale Q6 robi całkiem przyzwoite zdjęcia oraz oferuje opcję natychmiastowego stworzenia z nich GIF-a. Główny aparat posiada matrycę o wielkości 13 megapikseli, natomiast przedni – 5. Ekran natomiast ma przekątną 5,5 cala, co w dzisiejszych czasach jest standardem i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom konsumentów.

 

Co znajdziemy w środku? Podczas prezentacji przedstawiciele LG nie zdecydowali się podzielić tymi danymi, poniekąd słusznie argumentując, że przeciętnego konsumenta cyferki zbytnio nie obchodzą, a telefon ma po prostu sprawnie i płynnie działać. Cóż, trudno się z tym nie zgodzić, jednak z dziennikarskiego obowiązku napiszemy, że sercem Q6 jest procesor Snapdragon 435 (czyli układ ośmiordzeniowy, taktowany zegarem do 1,4 GHz), a dodatkowo urządzenie jest wyposażone w 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Pojemność akumulatora wynosi 3000 mAh.

 

Ogólnie smartfon sprawia jak najbardziej pozytywne wrażenie i chcielibyśmy powiedzieć na jego temat nieco więcej, jednak najpierw musimy dostać go w swoje ręce na dłużej. LG obiecuje, że stanie się to już niebawem. Trudno też przewidywać, czy Q6 odniesie sukces rynkowy – najpierw musimy poznać jego cenę.

 

foto: materiały producenta

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska