Hublot stworzył zegarek dla Usaina Bolta. Jedyny taki na świecie!

2017-07-13
Hublot stworzył zegarek dla Usaina Bolta. Jedyny taki na świecie!

Najszybszy człowiek na świecie nia zatrzyma go jednak dla siebie – niezwykły czasomierz zostanie wystawiony na aukcję, a zysk ze sprzedaży przeznaczony na szczytny cel.

Od 2005 roku szwajcarski producent luksusowych zegarków bierze udział w inicjatywie Only Watch. Polega ona na tym, że Hublot tworzy jeden, wyjątkowy egzemplarz zegarka, który trafia na aukcję, a uzyskane w ten sposób pieniądze trafiają następnie na konto organizacji charytatywnej.

 

 

Nie inaczej jest w tym przypadku, jednak firmie udało się pozyskać potężnego sprzymierzeńca. Ambasadorem projektu został bowiem najszybszy człowiek na świecie, czyli Jamajczyk Usain Bolt. Zwycięzca wspomnianej licytacji otrzyma (oczywiście oprócz zegarka) również specjalną koszulkę marki Puma, a także możliwość spotkania się osobiście ze sprinterem.

 

Sam zegarek to małe dzieło sztuki. To, co zwraca uwagę na pierwszy rzut oka to fakt, że koperta jest… przezroczysta! Materiałem, który posłużył do jej stworzenia jest bowiem szafir – jeden z trudniejszych w obróbce materiałów na świecie, a jej średnica wynosi 45 milimetrów.

 

Trudno powiedzieć, jaką cenę może osiągnąć ten zegarek na aukcji – to przecież jedyny taki egzemplarz na świecie. Organizacja, która zyska na sprzedaży zegarka, zajmuje się walką z dystrofią mięśni.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska