W jakim wieku robisz się za stary na chodzenie po klubach?

2017-07-13
W jakim wieku robisz się za stary na chodzenie po klubach?

Podobno ma się tyle lat, na ile się czuje. Statystyka to jednak nauka, która nie zna litości – okazuje się, że można obliczyć wiek, w którym człowiek robi się za stary, żeby chodzić do nocnych klubów.

Stosowną ankietę, mającą na celu sprawdzenie, kiedy chodzenie po klubach przestaje sprawiać przyjemność, a zaczyna być męczące, przeprowadził brytyjski serwis Currys PC World. Okazało się, że ten wiek jest o wiele niższy, niż wielu by przypuszczało – wyciągając średnią z odpowiedzi ankietowanych, otrzymujemy liczbę 37.

 

Podano również przyczyny takiego stanu rzeczy. Ludzie, którzy ukończyli trzydziesty siódmy rok życia, podali kilka powodów, dla których nocne kluby stają się dla nich coraz mniej atrakcyjne. Pierwszy z nich jest dość prozaiczny i przy tym mocno przewidywalny – z wiekiem kac doskwiera coraz bardziej, więc wielu nie chcąc się z nim zmagać, po prostu wybiera wieczór we własnym domu. Pozostałe wynikają głównie z lenistwa – ludziom zbliżającym się do czterdziestki (przynajmniej tym, którzy wzięli udział w badaniu) coraz mniej chce się przygotowywać strój na wyjście wieczorowe, problemem jest także szukanie odpowiedniej osoby, która pod nieobecność rodziców zaopiekowałaby się ich dzieckiem oraz konieczność zamawiania taksówki. Cóż, jeśli ktoś chce znaleźć wymówkę, to z pewnością to zrobi.

 

Matt Wallburn z Currys PC World tłumaczy, dlaczego Anglikom coraz mniej chce się szukać rozrywki poza domem:

 

„Dużą rolę w zmianie nawyków Brytyjczyków odgrywa technologia. W obecnych czasach nudzenie się w domowym zaciszu jest niemal niemożliwe. Mamy chociażby telewizję, którą możemy oglądać w rozdzielczości 4K i domowe rozrywki często wygrywają z tymi pozadomowymi. Media społecznościowe, możliwość robienia zakupów przez Internet oraz gry skutecznie zniechęcają do wyjścia z domu”.

 

foto: shironosov / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska