Billy Corgan sprzedaje swoją kolekcję sprzętu muzycznego

2017-07-18
Billy Corgan sprzedaje swoją kolekcję sprzętu muzycznego

Już niebawem fani Billy’ego Corgana i Smashing Pumpkins będą mieli niepowtarzalną okazję, żeby kupić wyjątkowe pamiątki związane z zespołem.

Muzyk nawiązał bowiem współpracę z serwisem Reverb, który zajmuje się sprzedażą instrumentów, wzmacniaczy i innego sprzętu muzycznego. Corgan postanowił pozbyć się ponad stu różnego rodzaju urządzeń, które towarzyszyły mu przez lata jego muzycznej kariery.

 

„Ze wszystkich artystów, których rzeczy mieliśmy okazję sprzedawać na Reverbie, kolekcja sprzętu Billy’ego Corgana jest bez wątpienia najbardziej wartościowa pod względem historycznym – tę historię można poczuć, biorąc którykolwiek z nich do ręki. Te sprzęty zdefiniowały nie tylko ten zespół, ale także całą generację muzyki” – powiedział Jim Tuerk z Reverb.

 

 

Na sprzedaż trafi między innymi zestaw perkusyjny, który można usłyszeć na demówkach Smashing Pumpkins, a także gitara Fender Stratocaster i dwa wzmacniacze Marshall JMP-1, używane przy okazji nagrywania albumów „Siamese Dream” oraz „Mellon Collie and the Infinite Sadness”. To jednak nie wszystko – wśród wszystkich sprzętów znajdziemy między innymi inne gitary Fendera (również basowe), a także instrumenty z logiem Gibsona (również słynne Les Paule) i masę innych rzeczy. Listę znajdziecie w TYM miejscu.

 

 

Billy Corgan nie zdradził, dlaczego zdecydował się rozstać z tak imponującą kolekcją. Sprzedaż ma się rozpocząć 16 sierpnia 2017 roku.

 

foto: Reverb.com, FAMEFLYNET PICTURES

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska