Ataribox – pierwszy rzut oka na nową konsolę legendarnej firmy

2017-07-17
Ataribox – pierwszy rzut oka na nową konsolę legendarnej firmy

Wiemy już, jak będzie wyglądał Ataribox, czyli pierwszy od wielu lat sprzęt do grania, stworzony przez firmę Atari.

Jakiś czas temu dostaliśmy enigmatyczną zapowiedź, z której wynikało, że Atari, czyli firma niezwykle zasłużona dla branży gier komputerowych (zaprezentowana w 1977 roku konsola Atari 2600 została sprzedana w ponad 30 milionach egzemplarzy) pracuje nad nowym urządzeniem o wiadomym przeznaczeniu. Z zapowiedzi nie wynikało zbyt wiele – teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej. Przynajmniej na temat tego, jak nowy sprzęt wygląda i w jakie porty został wyposażony.

 

 

Ataribox jest wyposażony w slot na kartę SD, cztery porty USB, wyjście HDMI, port Ethernet oraz gniazdo słuchawkowe. Producent niestety nie zechciał podzielić się ze światem specyfikacją techniczną swojego urządzenia, zatem trudno powiedzieć, czy Ataribox będzie w stanie nawiązać walkę z innymi sprzętami tego typu. Prawdę mówiąc, szczerze w to wątpimy – spodziewamy się raczej czegoś w stylu Super Nintendo w wersji Mini, aniżeli realnego konkurenta dla PlayStation 4 czy też Xboxa One X.

 

Pojawiły się doniesienia, które sugerują, że oprócz klasycznych gier znanych ze starych konsol Atari, na nowym sprzęcie będzie można grać również w nowe, dedykowane mu tytuły. Niestety, sporo nadal pozostaje tajemnicą – nie wiemy bowiem co Ataribox ma w środku, kiedy pojawi się na rynku oraz ile będzie kosztował.

 

 

Ostatnim dużym podejściem do zawojowania rynku konsol było wypuszczenie modelu nazwanego Jaguar w 1993 roku – sprzęt poniósł jednak porażkę w starciu z lepszymi i popularniejszymi Super Nintendo oraz Segą Genesis.

 

foto: materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska