Kup samochód w automacie, czyli jak to się robi w Singapurze

2017-07-17
Kup samochód w automacie, czyli jak to się robi w Singapurze

Napoje? Jak najbardziej. Słodycze? Oczywiście. Co jeszcze można kupić w automatach? W niektórych miejscach prezerwatywy, papierosy, supersamochody. Tak, nie przywidziało wam się – prawdziwe superauta!

Na niezwykle oryginalny pomysł reklamy swojego biznesu wpadła firma Autobahn Motors, mająca siedzibę w Singapurze. Przedsiębiorstwo postanowiło wybudować duży, przeszklony budynek, w którym umieściło supersamochody – całość wygląda jak ogromny automat. Aż ma się chęć wrzucić pieniądze, wybrać odpowiednie auto i poczekać, aż nasz obiekt pożądania zjedzie na parter. Inna sprawa, że gdyby całość działała tak samo, jak automat z napojami, to proces wrzucania monet trwałby dość długo…

 

 

Wyjątkowy budynek znajduje się w singapurskiej dzielnicy Burit Merah, ale jest doskonale widoczny również z dalszej odległości. W środku – na wyeksponowanych miejscach – znajduje się około sześćdziesięciu samochodów, i to takich, za które trzeba zapłacić naprawdę sporo. Wśród nich znajdują się zarówno typowo sportowe (jak chociażby różne modele Porsche oraz Lamborghini), jak i te bardziej stateczne, ale niezwykle luksusowe (Rolls-Royce).

 

Proces zakupu samochodu jest, jak można by się spodziewać, niezwykle efektowny – po podpisaniu stosownej umowy zakupu, pracownik firmy naciska odpowiedni przycisk i samochód „zjeżdża” do nowego nabywcy, a na najniższym piętrze obraca się, niczym płyta na gramofonie. Proces trwa około dwóch minut. To jak, którego wybieracie?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska