Jak używać wody kolońskiej? 4 główne zasady

2017-07-18
Jak używać wody kolońskiej? 4 główne zasady

Woda kolońska, perfumy. Każdy z nas chce dobrze pachnieć, to poprawia samopoczucie i doskonale działa na kobiety. Ale wielu robi błędy, które naprawdę łatwo wyeliminować.

Życie jest wystarczająco skomplikowane, po co komplikować je bardziej. Używanie wody kolońskiej to wydawałoby się prosta rzecz, tymczasem cała masa facetów robi to źle. Właśnie dlatego, że komplikuje to, co jest proste.

 

Granica między tym, co seksowne, a obciachowe, jest cienka. Nikt nie chce wąchać cię, jakbyś był beczką z piżmem, wykonaną z drewna sandałowego. Z drugiej strony, dobra woda kolońska kosztuje. Naprawdę uważasz, że jest sens, by ją marnować i by wywietrzała po dwóch godzinach od aplikacji?

 

Oto cztery ważne rzeczy, o których warto żebyś wiedział, jeśli chodzi o sztukę noszenia wody kolońskiej.

 

1. Woda kolońska na skórę, a nie ubrania

Zapach powinien delikatnie osiąść na skórze i zmieszać się z naturalnymi zapachami mężczyzny. To pozwala perfumom na uzyskanie różnych nut. Weź pod uwagę, że nie każdy zapach pasuje do każdego. Kiedy spryskuje się ubrania, substancje zapachowe w wodzie kolońskiej nie mają szans na zmieszanie się z zapachem skóry. Staromodny zwyczaj, by chodzić w chmurze wody kolońskiej, by uzyskać miłą, lekką powłokę, jest bezsensowny…

 

2. Mniej znaczy więcej

Kiedy używasz wody kolońskiej, warto być pamiętał, że mniej oznacza więcej. Naprawdę nie musisz spryskać każdego centymetra ciała 15 razy. Nikt z sąsiedniej dzielnicy nie chce czuć, jak pachniesz. To najgorszy błąd, który powinieneś przestać robić wraz z opuszczeniem murów szkoły średniej.


Aby uniknąć uduszenia się i wszystkich wokół, trzymaj się jednego lub dwóch pryśnięć na każdą ze stron. Co prowadzi nas do następnego punktu…

 

3. Zastosuj wodę między klatką piersiową a szyją

Punkty zapachu, czyli punkty pulsu, pozwalają na funkcjonowanie zapachu przez cały dzień. Niewielki obszar między klatką piersiową, a szyją, jest idealnym miejscem na umieszczenie zapachu. Jest to jeden z najcieplejszych obszarów ciała. Dodatkowo twoje włosy na klatce piersiowej wyłapują zapach i sprawiają, że trwa on dłużej. Drugim miejscem jest szyja, po obu stronach oraz nadgarstki. Po goleniu używamy wody po goleniu, nie perfum. Ewentualnie jednego pryśnięcia.

 

4. Nie wcieraj wody kolońskiej

To kolejna pomyłka, której nie należy popełniać. Nie wolno wcierać wody kolońskiej po jej zastosowaniu. Na przykład jeśli pryśniesz na jeden nadgarstek, nie wcieraj zapachu nadgarstkiem w drugi. To może całkowicie zniekształcić zapach.


Zapach przeznaczony jest do tego, żeby był na skórze i mieszał się z naturalnymi zapachami człowieka. Zamiast go wcierać, można ewentualnie go otrzeć. Ale lepiej poczekać, aż płyn wyparuje, a zostanie sam zapach.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska