Jesteś przystojniakiem? Masz przerąbane…

2017-07-18
Jesteś przystojniakiem? Masz przerąbane…

Od kiedy skończyłeś dojrzewać słyszysz, że jesteś zabójczo przystojny, męski i w ogóle? Super, masz szczęście. A może jednak nie do końca…?

 

Jest taka stara piosenka o miłości Brzydcy, wykonywana przez Grażynę Łobaszewską. „Brzydka ona, brzydki on, a taka piękna miłość...”. Tak to leci…

 

A teraz wyobraźmy sobie brzydką ją, ale pięknego jego. Macie pewnie na oku mnóstwo takich par. Choć oczywiście o kobietach nie wolno tak mówić, ani nawet myśleć i my nie zamierzamy tego robić.

 

No ale bywa tak, że u boku przystojniaka stoi średniej urody partnerka. Albo on jest szczupły i wysoki, a ona przy kości i jakaś taka niezadbana. Zdarza się.

 

No i właśnie takimi parami zajęli się naukowcy z Uniwersytetu Stanowego na Florydzie. Postanowili sprawdzić, jak reagują partnerki przystojniaków, które tak przystojne nie są. Z eksperymentu wyszło, że mało urodziwe żony, narzeczone i partnerki kolesi w typie Brada Pitta katują się dietami i bez przerwy odchudzają. Z kolei piękne partnerki brzydkich facetów odpuszczają sobie i wraz z upływem lat zaniedbują i brzydną.

 

Jak naukowcy doszli do takich wniosków? Po pierwsze, wzięli na tapet 118 par z Teksasu w wieku ok. 30 lat. Po drugie, poprosili studentów, by ocenili ich urodę – prezencję i ciało. Po trzecie, posprawdzali jak w parach wygląda podejście do spraw związanych z dietami, siłownią, fitnessem i aktywnością fizyczną w ogóle. Oraz wagą.

 

Na koniec ustalili skalę, gdzie 1 oznacza „nie ćwiczy w ogóle i ma w nosie diety”, a 6 „obsesyjnie katuje się dietami i ćwiczy non-stop, by schudnąć”. I przyznali kobietom punkty w tej skali. Tak to wygląda:

 

1. Piękna kobieta i przystojny mężczyzna – 2,7
2. Brzydka kobieta i brzydki mężczyzna – 2,9
3. Piękna kobieta i brzydki mężczyzna – 3,1
4. Brzydka kobieta i przystojny mężczyzna – 3,5

 

Wnioski są proste: im partnerka, która jest mniej atrakcyjna, ma atrakcyjniejszego partnera, tym bardziej skłonna jest do katowania się dietami i odchudzania.

 

A co z nami? Naukowcy przyznają, że mamy to w nosie. Atrakcyjność partnerki nie ma żadnego wpływu na naszą motywację do ćwiczenia, odchudzania się i dbania o siebie. Trochę słabo…

 

Foto: iStock

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska